E. Taneli Design Kurucusu İç Mimar Ece Taneli kuruluş hikayesini İnşaat & Yatırım'a aktardı

Yazar:Editor
24.09.2020
3986

Firmanız hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

Önceliikle kendimi ifade etme şansını veren ANBA YAYIN GRUBU'na çok teşekkür ediyorum. 2019 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İç mimarlık Ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun oldum. Mezuniyet sonrası kafamda bir çok proje vardı, fakat yaptığım etütler ve deneyimlemeler sonucunda bağımsız çalışmaya karar verdim. Sosyal platforlamlarda kendi işimi yürüttüğüm e.tanelidesign olarak çalışıyorum.Genel olarak iç mimari tasarım ile alakalı tasarıma dair her ayrıntıyı düşünerek çizim ve 3D görsellere aktarıyorum. Aynı zamanda grafik tasarım, banner, broşür ve afiş gibi çalışmalar da yapıyorum.

Türk ve dünya mimarisinin son 10-15 yıllık gelişimini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Benim fikrim ve gözlemlerime göre son 10 15 sene olan mimari anlayış teknolojinin, ekonminin ve dijital dünyanın etkisiyle yön değiştirdi. Artık mimarinin sanatsal yönden çok daha pratik ve yapılabilir olması ön planda. Bu durumun da mimari yapıları tek tipleştirdiğini düşünüyorum. İster istemez bizler de bu trende uymak zorunda kalıyoruz.

Tasarımlarınızda önceliğinizi belirleyen unsur nedir?

Pandemi süresinde iç mimari tasarıma talep azaldı ne yazıkki. Fakat bu süre boyunca yaptığım ufak çaplı ev içi tasarımı, broşür ve katalog gibi projelerim oldu.Yaptığımız projelerde çalışan ekipler de pandemi dolasıyla zaman aksamaları yaşadık.

Pandemi süreci tasarımlarınızı etkiledi mi? Pandemi öncesi ve sonrası mimarı tasarımlarda ne gibi farklar yaşandı? Tercih edilen öncelikler neler oldu?

Bir tasarıma başlarken, müşterinin hayalleri ve istekleri her zaman önceliğimdir .Bunu kendi bilgi ve birikimim ile birleştirip en doğru tasarımı ortaya çıkarmaya çalışırım. Tasarım oluşurken müşterimi en iyi şekilde tanımaya ve isteklerini anlamak başlangıç noktamdır.

Devam eden veya başlayacak projeleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Gebze Divan G Marine Evleri'nde devam eden bitimine az kalmış bir ev projem var. Ev içi tasarımı tamamen bana ait .Bir start up vermikülit projesinin broşür ve katalog tasarımlarını yapıyorum. Devam eden freelance 3D modelleme ve realistic render projelerim var. Aynı zamanda meslektaşlarımdan gelen kısa vadeli proje destek işleri ile ilgileniyorum.

ANBA YAYIN GURUBU'na tekrar teşekkür ediyorum.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account