Taşhan Elektrik Yetklisi Yakup YILDIRIM, pandemi sürecini ve süreç sonrasını İnşaat & Yatırım'a değerlendirdi

Yazar:Editor
16.07.2020
6512

Firmanız hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

Firmamız 1987 yılında Samsun Merkezde o günün şartlarında pasaj içerisinde 20m² lik bir dükkanda 1 kişi ile tesisat ve taahhüt işlerine başlamıştır. O günden bugüne yaklaşık 40 çalışanımız ile birlikte toptan elektrik malzemeleri, aydınlatma ve taahhüt işleri ile iştigal etmekte olup bölgemizde elimizden geldiğince önemli projelere imza atmaya çalışıyoruz.

İnşaat ve Yatırım sektörü hakkında ve pandemi öncesi ve sonrası sektör görüşleriniz nelerdir?

İnşaat Yatırım Sektörü yaklaşık 2 yıldan bu yana çok sıkıntılı bir sürecin içinde idi. Tabi ki bu aşamaya gelmesinde birçok etken vardır. Ülkemizin lokomotif sektörü olması hasebi ile Devletimiz her ne kadar imkanları doğrultusunda desteklemiş olsa bile, olumsuz faktörler akabinde pandemi sıkıntısı da bu işin tuzu biberi olmuştur. Pandemi sürecinde büyük oranda etkilenen sektörlerden biri de inşaat sektörüdür.

Dünyada örnek teşkil eden Ülkemiz, gerek girişimci, gerek üretici, gerek çalışan ve gerekse tüketicinin en az zararla atlatması konusunda, pandemi ile mücadele hususunda başarılı sonuçlara imza atmıştır. Devletimizin yatırımcıyı ve alıcıyı destekleyen kredilerle bugünlerde sektör inanılmaz hareketli duruma gelmiştir. Umarım ilerleyen süreçte de bu şekilde devam eder.

Referanslarınızda yer alan önemli projeleriniz ve devam eden işlerinizden kısaca bahseder misiniz? Yurtdışına açılım hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Samsun ili merkez ve ilçelerinde önemli projelerle inşaat ve satış sektörünün içinde hizmet vermekteyiz. Yıllardan bu yana amacımız kaliteden ödün vermeden başarılı işlere imza atmaktır. Bitmiş olan projelerimiz bizim referansımızdır. Referanslarımız arasından bir kaçı Samsun Canik Belediye Hizmet Binası, Karadeniz Bölge Mit Hizmet ve Lojman Binaları, Samsun ilkadım Belediyesi Birim ve Sosyal içerikli Binalar, Samsun Atakum Belediyesi Birim ve Sosyal içerikli binalar, Samsun Çarşamba Kentmeydanı Avm, Samsun Çarşamba belediyesi Doğal yaşam projesi, Samsun Bafra Çelik Avm, Muhtelif Konut Projeleri, Saha ve stat aydınlatması vs.

Devam eden projelerimiz arasında Samsun Toybelen Keresteciler Sanayi Sitesi, Samsun İlkadım Duruşehir Maykonut projesi, Birlik inşaat, Samsun Atakum 100 Daire konut sitesi, Samsun Üniversitesi 19 Mayıs Havacılık Fakültesi İdari binalar, sosyal alan projesi vs

Yurtdışı firmamızın hamlelerinden olmazsa olmazımızdır. İnşallah dünyada ve ülkemizde devam eden Covid-19 hastalığı sıkıntısını da atlattığımızda gerekli çalışmalarla devam edeceğiz .

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account