Türk şirketleri Türkmenistan’da 115 milyon dolarlık konut ihalelerini kazandı. Türk müteahhitlik şirketlerinin en çok iş aldıkları ülkenin başında gelen Türkmenistan’da Türk inşaat şirketleri 23 adet lüks konut yapacak

Editör
20.09.2011

Türk şirketleri Türkmenistan’da 115 milyon dolarlık konut ihalelerini kazandı. Türk müteahhitlik şirketlerinin en çok iş aldıkları ülkenin başında gelen Türkmenistan’da Türk inşaat şirketleri 23 adet lüks konut yapacak.

Şahin İnşaat, Total İnşaat, TAŞYAPI, ERG İnşaat ve Onur İnşaat  gibi bu ülkede uzun yıllar faaliyet gösteren müteahhitlik şirketleri başkent Aşkabat’ta yapılacak olan 25 adet lüks konutun 23’ünü inşa edecek.

Toplam 115 milyon dolara mal olacak projelerin 2013 yılının Eylül ayında teslim edilmesi öngörülüyor. Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un imzaladığı kararı açıklayan Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Deryageldi Orazov, Türkmenistan’da faaliyetlerini başarı ile sürdüren Türk firmalarına, toplam değerleri 115 milyon doları bulan 4 katlı toplam 25 konutun inşaatın 23’ünün verildiğini duyurdu. Diğer 2 konutun ise yerli bir şirket tarafından yapılacağı bildirildi.

Son projelerle Türk şirketlerinin en çok iş aldıkları ülke konumunda olan Türkmenistan’da Türk müteahhitlerinin 2011 yılında aldığı projelerin toplam değerinin 2 milyar 700 milyon doları aştığı bildirildi.

Kaynak:AA

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account