Dünyadaki tüm dış mekân aydınlatma noktalarının üçte birini aydınlatan Philips, Türkiye İş Bankası Yeni Camii Şubesi’ni de aydınlattı.

Editör
19.09.2011

Aydınlatma sektörünün lider firması Philips, 1892 yılında “paket postahanesi” olarak hizmete giren ve 1927 yılında Türkiye İş Bankası’na devredilen tarihi binanın güzelliğini LED aydınlatma ile ortaya çıkardı.

Philips, binanın sosyal, tarihi ve mimari değerlerini göz önüne alarak yaptığı dış cephe aydınlatmasında İstanbul şehrinin güzelleştirmesine de katkıda bulundu. Tarihi yapının dokusu ve rengi dikkate alınarak yapılan aydınlatmada sıcak beyaz ve amber ışık renkleri tercih edildi.

Armatür seçiminde, yapının gündüz görüntüsünü bozmayacak ancak etkili bir aydınlatma sağlayacak enerji tasarruflu, uzun ömürlü, düşük bakım maliyetli, UV ve IR ışınım yayımlamayan ve civa içermeyen; aynı zamanda kontrollü ışık efekti ile daha az ışık kirliliği sağlayan çevre dostu, minimalist ürün tasarUVımına sahip farklı boyutlarda Color Kinetics eW Graze armatür serisine ait LEDli armatürler tercih edildi.

Philips’in LED tabanlı aydınlatma çözümleri, hem tüketicilere hem de profesyonellere; tasarım, esneklik, dayanıklılık ve enerji verimliliği açısından büyük fırsatlar sunarken, şehir güzelleştirme çalışmalarına da katkıda bulunuyor.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account