Kalender İnşaat tarafından Diyarbakır'a yaptırılan Ninova Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi 50 milyon euroya maloldu.

Editör
19.09.2011

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır'da yaptırılan ve 50 milyon euroya mal olduğu bildirilen Ninova Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin açılışını yaptı.

Bakan Eker, Seyrantepe semtindeki Ninova Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Diyarbakır'da para kazanıp başka yerlerde yatırım yapan işadamlarını herkesin bildiğini ifade ederek, ''Ama artık başka yerde para kazanıp, Diyarbakır'a yatırım yapan kardeşlerimiz var.

Buranın sahibi Kalender ailesi de bunlardan bir tanesidir. Diyarbakır'da bin kişinin istihdamına imkan sağlayan bu merkez Diyarbakır'a hizmet edecektir'' dedi.

Kalender İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Saki Kalender ise 25 bin metrekare kiralanabilir alanıyla Ninova Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin bölgenin en büyük AVM'si olduğunu belirterek, 80 mağazanın yer aldığı merkeze ayda 650 bin, yılda ise 8 milyon ziyaretçi beklediklerini söyledi.

Mango, Derimod, Joker, Jenaslab ve English Home gibi önemli markalarının ildeki ilk mağazasını Ninova Park'ta açtığını kaydeden Kalender, AVM'nin maliyet tutarının yaklaşık 50 milyon Avro olduğunu kaydetti.Daha sonra beraberinde Vali Mustafa Toprak ile merkezdeki işyerlerini gezen Bakan Eker, basın mensuplarına çikolata ikram etti.
 

KAYNAK:Dünya Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account