Cer Çelik'in yan kuruluşu Cer Yapının İstanbul Bayramoğlu'nda inşa ettiği Galatown konut projesi, 2009'un sonunda durmuştu. 360 konut, otel ve alışveriş merkezinden oluşan projenin ilk etabında 116 daire satış çıkmış.

Yazar:Editor
19.09.2011

 

Cer Çelik'in yan kuruluşu Cer Yapının İstanbul Bayramoğlu'nda inşa ettiği Galatown konut projesi, 2009'un sonunda durmuştu. 360 konut, otel ve alışveriş merkezinden oluşan projenin ilk etabında 116 daire satış çıkmış, Ağustos 2008'de sahiplerine teslim edileceği açıklanmıştı. Ancak bu tarih dört kez ertelenmesine rağmen projenin ilk etabı sahiplerine bir türlü teslim edilemedi. Bu arada, Cer Yapı'nın konut kredisi anlaşması yaptığı Bank Pozitifin araziye ipotek koyduğu iddia edilmişti. O tarihlerde verdiği bir röportajda Cer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Tanyeri, aile içi anlaşmazlıktan dolayı şirketten ayrıldığını ve Bank Pozitife 4 milyon 450 bin dolar borçlu olduklarını açıklamıştı. Zeki Tanyeri'nin ayrılmasının ardından şirketin başına kız kardeşi Figen Tanyeri gelmişti...

Geçen hafta görüştüğümüz Cer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Figen Tanyeri, yüzde 80'i tamamlanan birinci etabın inşaatına 15 Eylül'de yeniden başlayacaklarını ve sahiplerine teslim edeceklerini açıkladı.

Kaynak:Ekonomist

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account