Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Gazze Şeridi’ndeki Cebaliye kentine yetim merkezi yaptırıyor. Merkezin bazı bölümlerinin temeli düzenlenen törenle atıldı

Editör
16.09.2011

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Gazze Şeridi’ndeki Cebaliye kentine yetim merkezi yaptırıyor. Merkezin bazı bölümlerinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Tören öncesinde bir açıklama yapan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, dernek olarak ambargonun başlamasından bu yana Gazze’nin ihtiyaçları için çalıştıklarını ifade ederek, "Fakir ailelere gıda, yetimler için kırtasiye, kıyafet gibi yardımlar yapıyoruz" dedi.

Köylü önceki yıl İsrail’in Gazze bombardımanından sonra bir çok kişinin evsiz ve yetim kaldığına işaret ederek, "Bizim milletimiz Gazze’nin yaralarını sarmak için seferber oldu. Biz Gazze’de bir ilki gerçekleştirdik. Buraya bir yetim merkezi yapıyoruz. Burası yetimhane değil yani yetimler burada konaklamayacak. Eğitim alacaklar, takviye dersler görecekler, rehabilitasyon uygulamalarından geçecekler" diye konuştu.

Merkezin yaklaşık olarak 1 milyon 100 bin dolara mal olacağını ifade eden genel başkan Mustafa Köylü, Gazze’de ayrıca yetim üniversiteli öğrencilere de yardım ettiklerini bildirdi.

Törene Gazzelilerin yanısıra Cebaliye belediye başkanı İsam Cude de katıldı. Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından yapımına başlanan yetim merkezi hizmet binası toplam 2500 metrekare kullanım alanı üzerine inşa
 edilecek.

Merkezde Gazze’de yaşanan çatışmalar ve bombardımanlarda ebeveynlerini kaybetmiş 600 yetim çocuğa hizmet verilecek. Savaştan etkilenmiş çocukların rehabilitasyonlarının gerçekleştirileceği merkezde başta temel eğitim faaliyetleri olmak üzere kültürel, sosyal ve sportif aktiviteler yapılarak çocuklara "savaşın haricinde de bir dünyanın varlığı hissettiririlecek." Ana bina kaba inşaatı biten yetim merkezi 4 ay sonra hizmete açılacak.

Kaynak:AA

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account