Kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği kusursuz projeleriyle Türkiye’nin aydınlatma devi haline gelen Nova Aydınlatma; şıklığı ve kalitesiyle hayranlık yaratan bir projeye daha imzasını attı.

Editör
16.09.2011

Enerji Şirketler Grubunun Balkan Gazetecilik genel merkez binasının aydınlatması NOVA Aydınlatma tarafından yapıldı. Son derece zevkli bir iç mimariye sahip olan genel merkez binasında dekorasyonla uyumlu seçkin armatürler kullanıldı.

Dış mekânda tercih edilen LED’li çim saplama spot aydınlatmalarla sade bir ambiyans yaratılırken; iç mekânda ağırlıklı olarak ofis sarkıtları tercih edildi.

Üst düzey yönetici odalarının şıklığı Artemide ve Massive markalarının dekoratif amaçlı kullanılan özel tasarım ürünleri ve LED aydınlatmalar ile tamamlandı. Merdiven, hol ve asansör aydınlatmalarında aplik ve sarkıtların yanı sıra sıva altı gömme LED spotlar ile aydınlatma çeşitliliği yaratıldı.

Projede Kullanılan Özel Tasarımlı Ürünlerden Cadmo, 2010 yılında Product Design Award ödülünü kazanmıştı.Balkan Gazetecilik genel merkez binasının üst düzey yönetici odasında kullanılan Artemide Cadmo zemin lambası, Karim Rashid tarafından dizayn edilmiştir. Dolaylı ve yayınık bir halojen aydınlatma için sıra dışı bir büyüklükte olan Cadmo’nun içi beyaz, dışı da siyah veya beyaz renk alternatiflerini sunmaktadır.

Pürüzsüz parlak yüzeyi ve alüminyum malzemesi ile kullanıldığı mekâna büyüleyici bir atmosfer katan tasarım iki farklı ışık kaynağına sahiptir. Işıklardan biri Cadmo’nun en üst noktasında diğeri ise gövdesinde bulunmaktadır.

İki ışık kaynağının bağımsız çalışmasına olanak sağlayan dual geçiş kablosu ihtiyaca göre aydınlık seviyesini ayarlamanızı sağlar. Cadmo, 174 cm yüksekliğinde, 32 cm genişliğindedir,300w ve 75w olmak üzere iki adet halojen ampul ile kullanılmaktadır.  

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account