Gebzeli çocuklar yeni öğretim yılına Dyo ile renklenen okullarında başladı

Editör
16.09.2011

Geçtiğimiz ay Gebze’deki 41 ilköğretim okulunda tatlı bir telaş yaşandı. Her şey, Gebzeli çocukların yeni eğitim ve öğretim yılında; tertemiz, pırıl pırıl sınıflarda okumaları içindi…

Sınıflar, okul duvarları baştan sona yenilendi, boyandı. Yüzlerce çocuğun okulları ile birlikte yaşamlarını da renklendiren boyaların altında ise Dyo imzası var.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı öncülüğünde hayata geçirilen,Gebze Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de destek verdiği, “İşte Benim Güzel Okulum” projesi kapsamında, Gebze’nin farklı bölgelerinden 41 okul, Dyo ile boyandı ve yenilendi.

Dyo, şimdiye kadar pek çok sosyal sorumluluk projesine destek verdi. Gebze’deki ilköğretim okullarının yenilenmesi, Dyo’nun sosyal sorumluluk bilinciyle yaptığı çalışmaların son örneğini oluşturuyor.

Projenin tanıtımı Gebze Kirazpınar İlköğretim Okulu’nda düzenlenen bir toplantı ile yapıldı. Gebze İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İlyas Kırali, Dyo Boya Fabrikaları Genel Müdürü Serdar Oran ve Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, toplantıda birer konuşma yaparak, proje hakkında bilgi verdiler.

Toplantı sonrası ellerine boya fırçalarını alarak, okuldaki bir sınıfın duvarlarını hep birlikte boyadılar. Projeye dahil olan okulların müdürleri ve muhtarların da katıldığı toplantıda, Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Dyo Boya Fabrikaları Genel Müdürü Serdar Oran’a, katkılarından dolayı bir teşekkür belgesi verdi. 

Gebze’deki farklı köy ve mahallelerden seçilen 41 okulun iç ve dış cephelerinin yenilendiği sosyal sorumluluk projesi sayesinde, Gebzeli minikler yeni öğretim yılına güzel bir başlangıç yaptı. 
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account