Sağlamlığı, kolay işlenebilmesi ve ısı yalıtım avantajlarının yanı sıra hafifliği ve A1 sınıfı yanmaz malzeme olması sebebiyle özellikle tercih edilen AKG Gazbeton ürünleri, TOKİ’nin Ankara İncek 1059 Konut Projesi’nde kullanılıyor.

Editör
16.09.2011

İnşaat sektörüne hız kazandıran çözümler üreterek hem maliyet hem de zamandan tasarruf sağlayan AKG Gazbeton ürünleri TOKİ’nin Ankara’da hayata geçirdiği önemli konut projelerinden İncek 1059 projesinde kullanılıyor.

Kaliteli binaların yapıtaşı olma özelliğini taşıyan AKG Gazbeton ürünleri özellikle sağlamlığı, hafifliği, kolay işlenebilmesi ve ısı yalıtım avantajı sebebiyle tercih ediliyor.

TOKİ tarafından Ankara Gölbaşı’nda hayata geçirilecek olan 1059 konuttan oluşacak projede de AKG Gazbeton ürünlerinden duvar bloğu, döşeme malzemeleri ve lentolar kullanılıyor. Binalarda enerji verimliliğinin önemi her geçen gün artarken, AKG Gazbeton ısı yalıtımı ve hafiflik özellikleri ile bu özel projede konut sakinlerine  “ısıl konfor” sunacak.

Bir ortamdan duyulan ısı memnuniyetini ifade eden “ısıl konfor”; mekân içindeki ısıyı, enerji tüketimini arttırmadan dengelemeyi sağlıyor. Ortamdaki dengeli sıcaklık değişimleri ile insan vücudunun hissettiği ısı memnuniyetini ifade eden “ısıl konfor”; mekân içindeki ısının, uygun yalıtım sayesinde, enerji tüketimini arttırmadan her noktada benzer hale getirilmesi ile sağlanıyor.

AKG Gazbeton ürünleri Ankara Gölbaşı İncek 1059 Konut Projesi’nin yanı sıra daha önce Eryaman Konutları, Bursa Orhangazi Kentsel Dönüşüm Projesi, İzmir Örnekköy Konutları gibi Türkiye’nin pek çok farklı bölgesindeki TOKİ projelerinde de kullanılmıştı.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account