İngiltere’de üretilen ve tercih edilen, sınıfının en yüksek verimliliğine ve en küçük boyutlarına sahip,tasarruflu kombi ‘Logic’i,Termo Teknik Türkiye’ye getirdi. Logic ile sıcak su derdi bitiyor: Mutfakta, iki ayrı banyoda aynı anda sıcak su konforu yaşanabiliyor.

Editör
15.09.2011

İngiltere merkezli ısıtma sistemleri devi ISG’nin Türkiye’deki iştiraki olarak faaliyet gösteren Termo Teknik; mutfakta, iki ayrı banyoda ve ısıtmada aynı anda yeterli sıcak su sağlayabilen, yüksek performaslı, tasarruflu, az yer kaplayan yoğuşmalı kombi ‘Logic’i Türkiye’ye getirdi.

Termo Teknik Genel Müdürü Cem Nazif Yalçın, İngiltere’de üretilen ve tercih edilen Logic’in sınıfının en yüksek enerji verimliliğine ve en küçük boyutlarına sahip kombisi olduğunu belirterek, ‘Logic, % 107.5 enerji verimliliğine ve 70 santim boya sahip olmasına rağmen olağanüstü bir verimliliğe  sahip.

Hatayı sıfıra yakın bir düzeye indiren 6 Sigma Yönetim Sistemi ile üretilen yeni kombimiz Türk tüketicisine en az sarfiyat ile konutun tüm noktalarına ulaşan sıcak su ve ısınma konforunu sağlayacaktır’ dedi.

Logic özellikle çift banyolu, geniş konutlarda önemli avantaj sağlıyor. Bir konutta ayrı banyolarda aynı anda iki kişinin yıkanmasını sağlayacak miktarda sıcak su sağlayabilen, Logic kadar küçük bir hacme sahip başka bir kombi bulunmuyor.

Logic’in: Sessiz ve patlamasız çalışma, düşük su debisi ve düşük gaz basıncına uyumluluk, montaj ve servis kolaylığı, 11 farklı emniyet önlemi gibi özellikleri bulunuyor.Kompakt boyutları ve hafif malzemesi ile sadece 33 kilogram ağırlığında olan Logic’in  emniyet özelliklerinin bazıları ise şu şekilde sıralanıyor.

Düşük ve yüksek su basıncı emniyeti: Kapalı devre radyatör sisteminde basıncın 0.3 bardan aşağıya düşmesi durumunda cihazı durduran, 3 bardan yukarı çıkması durumunda ise fazla basıncı tahliye eden sistem.

Aşırı ısınma emniyeti: Sistem suyunun sıcaklığı 105 derecenin üzerine çıktığında devreye girerek cihazı durduran sistem.
Kullanım suyu/ kalorifer suyu sıcaklık kontrolü: Kullanım suyunu 40-64, kalorifer suyunu 45-80 derece aralıklarında tutmayı  sağlar, aşırı ısınmayı önler. 

Genleşme Tankı:Kalorifer suyunda meydana gelecek genleşmeleri karşılamak amacıyla 8 litrelik genleşme tankı.

Bypass sistemi: Sirkülasyonun durduğu veya olmadığı durumlarda devreye giren, cihazın ısınarak zarar görmesini engelleyen sistem.


Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account