AVM rüzgârına Organize Sanayi Bölgeleri de (OSB) kapıldı. İMES'teki KOBİ'ler, üretim yaptıkları bölgede Anadolu yakasının en kapsamlı otel, kongre ve AVM kompleksi için düğmeye bastı

Editör
15.09.2011

İstanbul'daki Dudullu OSB ve İMES sanayi sitesinde yer alan 1.100 KOBİ, Anadolu yakasının en büyük AVM ve otel projelerinden birini inşa etmeye başladı.

İMES Park adı verilen projenin en önemli farkı organize sanayi bölgesinin içinde inşa edilecek olması. Böylece OSB'lerde sanayiye ayrılan parsellerde ilk kez fabrika yerine AVM inşa edilmiş olacak.

100 milyon dolara mal olacak İmes Park'ın içinde iki adet 5 yıldızlı otel, Metro Grossmarket, AVM, 2 bin kişilik konferans salonu ile 400 araçlık otopark yer alacak. Yıl sonuna kadar İMES Park projesinin çoğunun bitireceklerini belirten İMES Sanayi Sitesi Başkanı Kemal Akar, "OSB içinde 1000 kişilik yeni istihdam imkânı sağlanacak. Yüksek standartlarıyla İMES'in marka değerine, sanayicisine, iş yerlerine ve bölgesine değer katacak" dedi.

"VERİMLİLİÐİ ARTIRIYORUZ"

AVM yatırımlarının yanı sıra global bir tedarik merkezi olarak yurt içinde ve yurt dışında pek çok fuar ve organizasyona katıldıklarını ve ikili görüşmeler gerçekleştirdiklerini aktaran Akar, "Sanayicilerimizin hizmet kalitesini ve verimliliklerini artırmak için KOSGEB ve üniversitelerimizle işbirliği içinde çalışıyoruz. 11 yıldır faaliyette olan Çıraklık Eğitim Merkezimizi modern imkanları ile yeni binasında hizmete açtık" dedi.

Bin 100 KOBİ ortak

1971 yılında temelleri atılan İMES Sanayi Sitesi, 1986'da altyapısını tamamlayarak faaliyete gaçti. 650 bin metrekare alan üzerine kurulu yapısıyla bir KOBİ kasabasını andıran İMES, 50 farklı alanda faaliyet gösteren 1100 KOBİ'siyle ve 12 binden fazla çalışanı ile Türkiye'deki orta ve büyük ölçekli sanayinin makine ve yedek parça ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılıyor. Türkiye'de pek çok alanda ilk üretim tesisleri ve ilk yaygın sanayi de İMES ile başlamıştı.

KAYNAK:Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account