Bosch New Product Showcase Ödülleri’ne damgasını vurdu

Editör
14.09.2011

Security Industry Association’ın, her yıl elektronik fiziksel güvenlik alanındaki yenilikçi ürünleri ve çözümleri belirlediği New Product Showcase (NPS) Programı’ndan Bosch Güvenlik Sistemleri bu yıl üç ödülle ayrıldı.

Bosch AutoDome 800 Serisi HD PTZ (Pan-Tilt-Zoom) Kamera Sistemi’nin, en iyi HD (Megapiksel) Güvenlik Kamerası Ödülü’nü almaya hak kazandığı Program’da, Bosch Blue Line Gen2 Hareket Dedektörleri Hırsız Alarm ve İzinsiz Girişleri Önleme Kategorisi’nde, Conettix D6200 Programlama/Yönetim Yazılımı ise Ticari ve İzleme Çözümleri Kategorisi’nde “en iyi çözüm” seçildi.

20x zoom özelliği ile uzak mesafelerdeki en ince ayrıntıları bile yakalayabilen 1080p hızındaki AutoDome 800 Serisi HD dış ortam kamerası, alanında tek olma özelliğine sahip.

360 derece kapsama alanı ile kullanıcılara dış ortam koşullarında yüksek çözünürlüklü görüntü veren gündüz /gece işlevselliği ve üstün optik çözünürlük sağlayan bu kamera, yüz, plaka gibi bir sahnedeki önemli detayları algılamayı da kolaylaştırıyor.

Bosch’un Blue Line Gen2 Hareket Dedektörleri ise, daha yüksek yakalama performansı, geliştirilmiş yanlış alarm bağışıklığı ve kolay kurulum imkanı sunuyor.

12x12 m duvardan duvara, boşluksuz bir kapsama alanı sunan dedektörler, First Step Processing özelliği sayesinde hareketleri akıllıca analiz edilerek hareketin kaynağının insan mı yoksa diğer kaynaklar mı olduğunu kolayca ayırt edebiliyor.

Bu ileri teknoloji sayesinde dedektör alarm rölesini aktive etmeden önce iki sensörünün de alarmı algıladığını teyit edebiliyor – bu sayede davetsiz misafirlere karşı yanlış alarmlara yer vermeden anında tepki verilebiliyor. Standart ve evcil hayvan uyumlu seçenekleriyle yeni seri, ev, mağaza ve diğer ticari güvenlik uygulamaları için uygun bir çözüm sunuyor.

Conettix D6200 Merkezi İstasyon Alıcı Yazılımı, Kurumsal İzleme Çözümleri alanında en iyi olarak gösterildi. Yazılım dijital telefon ağı ya da IP üzerinden ses iletimi (VoIP) tarafından modifiye edilen alarm sinyallerini işlemek için GSM/VoIP yedekleme modülü içeriyor. Yazılımın dijital sinyal işleme teknolojisi alıcıların sinyalleri yorumlarkenki performansını %75 oranında artırıyor.

Yazılım ayrıca, Bosch’un Connetix D6600 ve D1600i Alıcıları’nın, DTMF iletişim protokolünün biçimleme gerekliliklerini karşılamasa dahi kontrol paneli sinyallerini yorumlama performansını da geliştiriyor.

NPS programı ilk olarak 1979 yılında elektronik fiziksel sektöründeki yenilikçi ürün, servis ve çözümleri tespit etmek amacıyla kuruldu. Bu programda tanıtılan ürünler konutlardan ticari ve kamu kuruluşlarına kadar uzanan geniş bir uygulama alanında, can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılıyor.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account