Hotpoint-Ariston’dan tasarım ve teknoloji harikası yeni ankastre ürün serisi: Luce

Editör
14.09.2011

Tasarımı teknolojiyle harmanlayarak ergonomik ürünler sunan Hotpoint-Ariston çok özel bir ankastre ürün serisini tüketiciyle buluşturdu. Dünyaca ünlü tasarımcı Makio Hasuike imzasını taşıyan ürünlerin lansmanı İtalya’da gerçekleşti. Ocak, fırın, davlumbaz, kahve makinesi, şarap soğutucu ve bulaşık makinesinden oluşan Luce serisi mutfaktaki tüm ihtiyaçları karşılıyor. Yüksek performansın fonksiyonel tasarımla birleştirildiği ürünler kullanım kolaylığı sunarken aynı zamanda enerji tasarrufu sağlıyor.

Luce Fırınlar: High Definition teknolojisiyle her seviyede mükemmel pişirim

Luce fırınların en önemli özelliği “High Definition” teknolojisiyle geliştirilmiş olması. Bu teknoloji sayesinde Luce fırında her seviyedeki pişirim aynı mükemmel sonucu veriyor. Indesit Company patentli “Dual Flow” hava sirkülasyon sistemindeki özel hava akımı sayesinde, fırın kapak sıcaklığı, standart fırınlara göre 10 oC daha düşüktür.

Fırınların öne çıkan diğer bir özelliğiyse fırın içini aydınlatan LED ışıklar. Bu ışıklar, pişirilen yemeklerin dışarıdan rahatça görülmesini sağlıyor, yemekler fırın kapağı açılmadan kontrol edilebiliyor.

Bunların yanı sıra Luce fırınlarda tek tuşla pişirim yapmanızı sağlayan otomatik programlar, akıllı programlama, gizli kulp gibi fonksiyonel özellikler de mevcut.

Ayrıca Ecotech teknolojisiyle geliştirilmiş Luce fırınlar, kategorisinde dünyadaki en düşük enerji tüketimini sunuyor.
Luce Ocaklar: Dikey Alev teknolojisi pişirim süresini kısaltırken enerji tasarrufu sağlıyor

Luce serisinde gazlı ve indüksiyonlu olmak üzere iki çeşit ocak bulunuyor. Luce serisi gazlı ocaklar Indesit Company’nin eşsiz patentli Direct Flame/ Dikey Alev teknolojisiyle geliştirildi.

Standart beklere kıyasla, Direct Flame teknolojili bekler, ısıyı dikey alev aracılığıyla eşit dağıtarak pişirme süresini kısaltıp enerji tüketimini azaltır. Ayrıca Luce ocaklar hızlı ve kolay bakım imkânı sunuyor.

Luce indüksiyonlu ocaklar ise hızı, eşit pişirmeyi, kolay ve güvenli temizliği garanti ediyor. Luce indüksiyonlu ocaklarda seçici algılama sayesinde ocak gözü yalnızca uygun pişirme kabıyla temas halinde olduğunda çalışıyor. İndüksiyonlu ocaklardaki FlexiZONE oval gözde 2 farklı tencere ya da uzun bir balık tavasını kullanmak mümkün.

Üstelik aynı alanda ekstra enerji harcamadan kahve bile pişirilebiliyor. İndüksiyon özelliği ısı kaybını önleyerek pişirme sürelerini kısaltıyor. Modern ve çağdaş tasarımın bir yansıması Luce indüksiyonlu ocakların pürüzsüz, soğuk seramik yüzeyi kolayca temizleniyor.

Luce Davlumbazlar: Emiş gücü yüksek davlumbazlar mutfaklara ışık saçıyor…

Vakumlu ya da filtreli olarak ikiye ayrılan Luce davlumbazlar mutfaklarda mükemmel sonuç garanti ediyor. Luce davlumbazlar model ve tercihlere bağlı olarak düşük tüketimli parlak halojen ya da LED lambalarla donatılmıştır. Sensör Plus özellikli yeni Luce davlumbazlar, ocaktaki ısıyı algılayıp gerektiğinde otomatik olarak çalışır ya da kapanır.

Yalnızca gerektiğinde devreye girdiği için enerji tüketimi minimum düzeydedir. Booster güçlü havalandırma fonksiyonu seçildiğinde, davlumbazın emiş gücü kendini göstererek yalnızca birkaç saniye içinde kötü kokuyu ve dumanı ortadan kaldırıyor.

Luce Bulaşık Makineleri: Fonksiyonel programlar ekstra sessiz teknolojiyle hayatı kolaylaştırıyor

Luce serisi bulaşık makineleri, mükemmel yıkama performansı ve maksimum enerji tasarrufu garanti ediyor. Ecotech teknolojisiyle sunulan A+ enerji verimliliği sayesinde A sınıfı bulaşık makinelerine kıyasla %15 enerji tasarrufu elde ediliyor.

Ekstra sessiz özelliği bulunan Luce ankastre bulaşık makinesi ayrıca bebek programı, 25 dakika hızlı program, iyi geceler ve az bulaşık gibi hayatı kolaylaştıracak pek çok özel programa sahip.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account