Eskişehir Yolu üzerindeki arazi için yapılan ihalenin ikinci aşamasında da sektörün devleri yarıştı.

Editör
14.09.2011

En yüksek teklifi 397 milyon liralık idare payıyla Türkerler İnşaat verdi. İlk oturumda en yüksek teklif 132 milyon lira olmuştu 

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Eskişehir yolu üzerindeki 40 bin 628 metrekarelik arazinin arsa satış karşılığı gelir paylaşımı için düzenlenen ihalede Mesa Mesken-Tepe İnşaat İş Ortaklığı, Kiler GYO, Özyazıcı İnşaat, Ender İnşaat-Akay İnşaat İş Ortaklığı, İlci İnşaat, İş-KayaUlubol İş Ortaklığı, Kuzu İnşaat, Türkerler İnşaat, YSE Yapı, Ünal Akpınar gibi inşaat sektörünün önde gelen firmaları yarıştı. 

İhalenin ikinci aşamasında en yüksek teklifi 397 milyon liralık idare payıyla Türkerler İnşaat verdi. İhalenin 17 Ağustos’ta yapılan ilk oturumunda en yüksek teklifi 132 milyon 96 bin 812 liralık idare payıyla İlci İnşaat vermişti. İhalenin kesin sonucu, ihale komisyonunun kararı ve ihale yetkilisi onayının ardından kamuoyuna duyurulacak.

İŞ MERKEZLERİ KURULACAK
“Merkezi iş alanı’’ olarak planlanan 40 bin 628 metrekarelik alanda, emsal değer 3 olarak belirlenirken, 121 bin 884 metrekare inşaat yapılabilecek. 
Merkezi iş alanında, iş merkezleri, ofis, büro, alışveriş merkezi, çok katlı mağaza, çarşı, sinema, tiyatro, müze, kütüphane, sergi salonu gibi kültürel tesisler, otel, motel, özel yurt gibi konaklama tesisleri, konut üniteleri, rezidans, kafe, lokanta gibi yeme içme üniteleri, özel spor tesisleri, yönetim binaları, resmi kurumlar ve bağlı kuruluşları hizmet binaları, banka ve finans kurumları yer alabilecek. 
Kaynak: HT EKONOMİ

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account