BAŞKAN ÇAKIR: “SOSYAL BELEDİYECİLİÐE” BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Editör
13.09.2011

Malatya Belediyesi tarafından Yeşiltepe ve Melekbaba mahallelerinde inşa edilen semt konakları tamamlanma aşamasına gelirken, Salköprü Mahallesi’ndeki semt konağı için de çalışmalar devam ediyor.

Mahallelerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını gidermeye yönelik olarak hazırlanan semt konakları projesinde; spor, internet, okuma salonları ile kütüphane, çeşitli sanat ve meslek kursları için atölyeler, kafeterya bulunuyor.

Bodrum, zemin ve birinci kat olmak üzere 3 kattan oluşan semt konaklarında, çok amaçlı toplantı salonu da mevcut. Bir semt konağı, toplam 800 metrekarelik alandan oluşuyor.Başkan Çakır: ‘Semt Konakları’nı Malatyalılarla buluşturma çalışmalarımız devam ediyor…

Semt konaklarının önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini, diğer belediye hizmetlerinin yanı sıra “Sosyal Belediyeciliğe” büyük önem verdiklerini vurgulayan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Sosyal Belediyecilik’te örnek uygulama olarak gösterilen ‘Semt Konakları’nı Malatyalılarla buluşturmak için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Başkan Çakır, “Semt konaklarında, birçok alanda hizmet vermiş olacağız. Burada öğrencilerimize, bayanlarımıza, gençlerimize yönelik bir çok faaliyet yapılabilecek. Öğrencilerimizin ders çalışabildiği, internet ve kütüphanesinden faydalandığı mekanları bu alan içerisinde hizmete sunacağız.”

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account