Dünyanın en büyük hazır ofis sistemlerinden biri olan Servcorp, ofis tasarımında da Dünya’nın trendlerini Türkiye’ye taşıdı.

Editör
07.09.2011

Servcorp Nişantaşı ve Tekfen Tower ofisleri, “modern-çağdaş” felsefesi ile Dünya’daki diğer tüm prestijli ofislerle aynı dizaynla dekore edildi.

Servcorp, sunduğu hizmetlerin yanı sıra, milyon dolarlık ofis dekorasyonu yatırımı ile de farklılaşıyor. 22 ülkede 130’dan fazla lokasyonda en prestijli binalarda faaliyet gösteren ve  küresel ofis ağını Ortadoğu, Asya, Avustralya, ABD ve Avrupa’da genişletmeye devam eden Servcorp’un marka misyonunu yansıtan dekorasyon konseptini, Türkiye’de Keskin Mimarlık’ın projeleri ile gerçekleştirildi.


Dünya çapındaki en lüks otellerden ilham alınan kozmopolit lüks yaşam ortamı, marka logosunun yansıtılmadığı ofis mekanlarında bütünlük, denge ve orantı kriterlerini bir arada sunuyor.

Servcorp, dekorasyonunda, bulunduğu A Sınıfı lokasyonların immajını ve kalitesini vurgularken, global akımları da tasarımlarına taşıyor. Ofisler dekore edilirken yoğun çalışma temposunun yarattığı stres Servcorp ofislerinde en aza indirgenmesi amaçlanıyor.

Servcorp’tan çalışma hayatını rahatlatan tasarımlar…

Dünya’daki tüm ofislerde olduğu gibi Servcorp, Nişantaşı ve Tekfen Tower ofislerinde de  “Waveguide” aydınlatma teknolojisinin öncüsü Zumtobel ve dünyanın en seçkin markaları arasında yer alan Lumina markasının aydınlatma ürünlerinin kullanıldı.

ITC marka yüzde yüz Belçika yünüyle üretilen halılar, Tredaire UK marka alt keçe ile tasarlanan Servcorp hazır ofisleri, çalışanlara daha rahat ve konforlu bir çalışma ortamı sunuyor.

Minimalist bir mimari çalışmayla dekore edilen Servcorp ofislerinin en belirgin özelliği ise, çalışanların dinlenme bölümlerinde kullanılan ahşap mobilya ile modernize edilen Chesterfield deri koltuklar.

Ayrıca bütün ofislerde “sakinleştirici” özelliği göz önünde bulundurularak tercih edilen “mavi” renkteki halıların yarattığı huzurlu çalışma ortamıyla, çalışanların iş veriminin arttırdığı gözlemleniyor.

Servcorp hazır ofislerinin zemininde beyaz rengin hakimiyeti dikkat çekerken, Japon markası Shivakashy’nin özel üretimi olan “granit” malzeme tercih edilerek, çalışma alanına estetik bir görünüm kazandırılıyor.

Tüm Servcorp katlarında toplantı odalarında bulunan, şirketin imzası niteliğindeki dama tahtası granit zemin ve seçkin bir deriyle kaplanmış koltuklar ve mermer toplantı masası, müşterilerin birinci sınıf koşulları hissetmelerini sağlıyor. Mermer bir toplantı masasında toplantı yapmanın keyfi, yatırım maliyetinden çok daha büyüktür.

Çalışma alanlarında rahat bir ortam yaratılmak üzere kullanılan, yüksek kalitedeki masif ahşap kayın malzemeden üretilmiş olan bölücü paneller, Keskin Mimarlık imzası taşıyor.

Japonlar Zen Felsefesi’nden vazgeçmiyor, Türkler sadelik istiyor!

Modern tekniklerle ve dünya standartlarında tasarlanan Servcorp hazır ofislerinde, kalite, ürün çeşitliliği, moda, trend, ışık, renk gibi etkenler ön planda tutulurken, estetik boyutun maliyet fonksiyonu göz önünde bulunduruluyor.

Sade ve işlevsel tarzı yansıtan Modern Çağdaş temasından ilham alan Servcorp Türkiye ofislerinin yer aldığı Nişantaşı ve Tekfen Tower, ağırlıklı olarak beyaz, siyah ve kırmızı renkler kullanılarak modernize edilmiştir. Yuvarlak yumuşak hatlar ve düz, yumuşak yüzeylerin kullanıldığı mobilyalar, Servcorp Türkiye ofislerinde konforu ve rahatlığı yansıtıyor.

Genel dekorasyon stili olan rahatlık ve sadelik ile bütünlük kazanan Modern Çağdaş temasının yansıdığı Servcorp Türkiye ofisleri, göz yormayan bir çizgiyi yansıtıyor.

Pastel renk tonları, küçük algı dağıtmayan objeler ve mobilyalarda vurgulanan detaylar modern ofisin keyfini sunuyor. Dünya çapındaki tüm Servcorp katları orijinal sanat eserlerini özel olarak seçiyor ve çıkışta olan yerel sanatçıları destekliyor.

Düzen ve huzur unsurları ile, sade olduğu kadar detaylı bir tasarımla bütünleşen ofisler, mekandaki her şeyin bütünlük içerisinde olabilmesi için vazodan kahve fincanına, koltuklardan perdelere kadar zarifliğin üzerinde duruyor.

Keskin Mimarlık tarafından zekice tasarlanan ofisler için yeni kayan kapı mekanizması Servcorp’un Tekfen katındaki modern temayı tamamlıyor.

Dünyada Servcorp tasarımları…

Tüm dünyada iş dünyasının kişisel ihtiyaçları ve ülke özellikleri ile hayat bulan Servcorp ofislerinin her biri farklı temalarda farklılık gösteriyor.

Australian temasının en önemli özelliği olan sadelik ve göz yormayan bir çizgiyi yansıtan Servcorp Avustralya ofisleri konforlu dekorasyonuyla dikkat çekerken, Fransız kadınlarını andıran Parisian temasının yansıtıldığı Servcorp Avustralya Melbourne ofisleri de alternatif çalışma alanları olarak tercih ediliyor.

İngiliz temasının seçildiği, İngilizler’e ait malzemeler korunarak, dekorasyon stilinde modern çizgilerin kullanıldığı Servcorp Yeni Zelanda ofislerinde minimalist bir mimari Yeni Zelanda’lıların rahatlık talebine karşılık verirken, nötr renklerin kullanıldığı Servcorp Bangkok ofisinde ise, Asya stilinden ilham alınan Thai Colonial teması görülüyor.

Asia teması ve Japan teması, iç mekanlarında kullanılan çiçek düzenlemesi ile, Servcorp Japonya ofislerinde hakimiyetini gösteriyor. Aksesuar ve objelerde tercih edilen seramik vazolar, çiçekli seramik karolar ve seramik duvar süsleri Servcorp Japonya ofislerinde görsel zenginlik yaratıyor.

Servcorp Avrupa ofislerinde hakim olan klasik çizgiler, Servcorp Paris ofisinde 19. yüzyılın sonlarından beri dekorasyona hakim olan güzellik anlayışı ile bütünleşirken Paris’te Galleries Lafayette karşısında bulunan Haussman katı eşsiz bir Mısır temasını gururla sunuyor.

Servcorp Londra ofisinde ise, özgün ve soylu çizgilerinde daima tutarlı olmayı başaran İngilizler’den ilham alındığı görülüyor. Scenes of London temasının kullanıldığı Servcorp Londra ofisi, İngiliz stili dekorasyonun vazgeçilmesi natürmont tablolar ve Çini porselenleri ile farklı stillerin birer klasik haline gelmiş örnekleriyle dekore ediliyor.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account