BURSA’NIN ‘SPOR KENTİ’ OLMASI YÖNÜNDEKİ ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, VAKIFKÖY’E YENİ BİR SPOR KOMPLEKSİ KAZANDIRMAK İÇİN KOLLARI SIVADI.

Editör
07.09.2011

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın, ‘spor kenti’ kimliğini güçlendirmek adına, Bursaspor’dan amatör kulüplere kadar her alandaki sportif faaliyetlere desteğini aralıksız sürdürüyor.

Tesisleşme yönünde de önemli yatırımlara imza atan Büyükşehir Belediyesi, Vakıfköy’e bölgedeki amatör kulüplerin kullanabileceği bir tesis kazandırmak için kolları sıvadı. 

Vakıf Mahallesi’nde, Vakıfspor Kulübü’ne tahsis edilen arazi üzerinde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, futbol sahası ve spor salonundan oluşacak spor kompleksini, en kısa zamanda Vakıfköy’e kazandıracaklarını söyledi.

“Amatöre destek futbolun gelişimine ivme kazandıracaktır”

Bursa’yı her anlamda örnek alınan bir konumuna getirebilmek için geceli gündüzlü çalıştıklarını belirten Başkan Altepe, “Bursa’nın çehresini değiştirecek dev projelerimiz, şehrimizin dünya çapında kabul gören ‘marka kent’ kimliğine sahip olmasını hedefliyor. Bursa’yı ‘marka kent’ yapmayı hedefleyen projelerimiz arasında, spor yatırımları, önemli bir kesit oluşturuyor.

Bu doğrultuda, Bursa’mızın her semtine spor tesisi kazandırmak, en önde gelen amaçlarımız arasında yer alıyor. Vakıfköy’deki Vakıfspor’a tahsis edilen arazi üzerinde inşa edeceğimiz futbol sahası,Vakıfspor Kulübü’ne müsabakalarını ve antrenmanlarını yapabileceği bir imkan sunacak. Bursaspor’la özdeşleşen Vakıfköy’de, Vakıfspor’un da sahip olacağı bir tesis, futbolun gelişimine ivme kazandıracaktır” dedi.

Öte yandan yine bu arazi üzerinde bir spor salonunun planlandığını ifade eden Başkan Altepe, bu tesisle de salon sporları branşlarındaki çalışmaların ve öğrencilerin sportif faaliyetlerinin burada yürütülebileceğini söyledi.

Başkan Altepe, Vakıfköy’de inşa edecekleri spor kompleksinin fizibilite çalışmalarına başladıklarını, çok yakın bir gelecekte Bursa’nın yeni bir spor tesisine kavuşacağını da sözlerine ekledi.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account