Aydınlatma sektörünün lider markası Philips’in sürdürülebilirlik ve enerji tasarrufu sağlayan MASTER LEDlambası Amerika’da Parlak Yarınlar Aydınlatma Ödülünü (Bright Tomorrow Lightening Prize - L Prize) kazanırken, yol aydınlatmasında kullanılan SpeedStar, karbon açısından nötr ilk sertifikalı armatür oldu. 

Editör
07.09.2011

LED teknolojisi ile aydınlatma sektörüne çığır açan yenilikler kazandırmaya devam eden Philips, ürün gamındaki ödüllü ve karbon nötr sertifikalı LED ürünler ile hem tüketicilere hem de profesyonellere; tasarım, esneklik, dayanıklılık ve enerji verimliliği açısından büyük fırsatlar sunuyor.

Philips LED aydınlatma ürünleri içerisinde yer alan MASTER LED lambalar, Amerika’da Parlak Yarınlar Aydınlatma Ödülü’nün (Bright Tomorrow Lightening Prize - L Prize) sahibi oldu.

Aydınlatma endüstrisini geleneksel elektrik ampullerin yerine geçecek yüksek performanslı ve enerji verimli ampuller yaratarak müşterilerin ve işletmelerin para ve enerji tasarrufu yapmaları için çözümler üretmeye zorlayan bu yarışmada  ödül Philips markalı MASTER LEDlambalar’ın oldu.
 
En çevreci LED armatür: SpeedStar

Verimli optik sistemler, ışık kaynakları ve akıllı kontrol cihazları aracılığıyla enerji verimli çözümler sunan Philips, aynı zamanda yol aydınlatmasında kullanılan SpeedStar LED armatürü ile yalnızca yol yönelik enerji verimli çözümlerde çığır açmakla kalmayıp karbon açısından nötr sertifikasına sahip ilk armatür oldu.

Üretim aşamasındaki karbon ayak izi, harici ve bağımsız bir kurum tarafından değerlendirilen SpeedStar, şimdiye kadar üretilen en çevreci armatür ünvanını kazandı. 

Alınan ödül ve sertifika ile ilgili açıklama yapan Philips Aydınlatma Türkiye Genel Müdürü Ülkem Kırımlı; “LED tabanlı aydınlatmaya geçiş hem ekonomik hem de çevresel anlamda büyük kazanımlar sağlıyor.

2015 gibi yakın bir tarihte aydınlatma sektörünün en az yüzde 50’sinin LED teknolojisine geçmesini ve bu oranın 2020’de yüzde 75’e ulaşmasını bekliyoruz.

Ürünlerimizin aldığı bu ödül ve sertifikalar ise yenilik ve kaliteye olan bağlılığımızın altını çizerek, aynı zamanda öncül teknolojileri herkese sunmadaki  becerimizi vurguluyor.” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account