Ankara konut projelerinde Alarko-Carrier imzası

Editör
07.09.2011

İklimlendirme sektörünün öncü kuruluşu Alarko Carrier, Ankara’nın büyük konut projelerine imzasını attı. TOKİ Yapracık Konutları, Crystal Towers ve Bağlıca Ufuk Yapı Kooperatifi, Alarko Carrier kalitesi ve deneyimini seçti. 

TOKİ tarafından Ankara’nın batısında kurulan ve bittiğinde yaklaşık 40 bin kişinin yaşayacağı bir uydu kent haline gelecek olan, yaklaşık 10 bin konutluk Yapracık Konutları’nın ısıtma sistemlerinde, Alarko-Wolf duvar tipi yoğuşmalı kazanları tercih edildi. Projede toplam 313 adet Wolf markalı CGB 100 yoğuşmalı kazan ve otomasyon malzemeleri kullanıldı. 

Ankara’nın en seçkin yerleşim yerlerinden biri olan Yaşamkent’te bulunan, toplam 256 dairelik bir proje olarak tasarlanan ve akıllı evleriyle dikkat çeken Cyrstal Towers projesinde de, ısıtma ve sıcak su sistemlerinde Alarko-Carrier ürünleri tercih edildi.

Bu projede, 9 adet üç geçişli ACK 3 tip çelik kazan, 9 adet modülasyonlu doğalgaz brülörü,  22 adet genleşme tankı,  6 adet hidrafor, 35 adet sirkülasyon pompası ve 12 adet akümülasyon tankı kullanıldı.

Ankara’nın batısında yeni yerleşim yeri olarak ön plana çıkan Bağlıca’da bulunan Ufuk Yapı Kooperatifi’nin villaları ise ısıtma sistemi ürünleri için yine Alarko Carrier ürünlerini seçti.

65 adet triplex villanın bulunduğu sitede,  65 adet ATAQ Q 38 S yoğuşmalı kazan, 65 adet ASB 1 -100 boyler ve 1100 adet PKKP tip panel radyatör kullanıldı.

İklimlendirme sektöründe deneyimin markası: Alarko Carrier

Alarko Carrier, hem merkezi, hem de bireysel klimalar konusunda faaliyet gösteriyor. Özellikle merkezi klimalar (Ofis binaları, otel, hastane vb. iklimlendirilmesi) konusunda sektörün en önde gelen kuruluşu ve geniş bir yelpazede iklimlendirme faaliyetlerini sürdürüyor.

Isıtma konusunda ise, panel radyatör, konvensiyonel ve yoğuşmalı kombi, brülör, sirkülasyon pompası gibi ürünlerin üretiminin yanı sıra, yoğuşmalı kazan ve kat kaloriferi, döküm ve çelik kazan, banyo radyatörü, genleşme tankı, boyler, vb. tamamlayıcı ürünlerle, tüm ısıtma cihazları konusunda faaliyet gösteren sektördeki sayılı firmalardan biri olarak yer alıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account