2010 yılındaki 6 milyar Euro’luk satış hacmi ile dünya lideri olan Nexans, 2011 yılında da büyümeye devam ediyor.

Editör
05.09.2011

Türkiye’de Denizli ve İstanbul’da bulunan 2 üretim tesisi, 1 lojistik merkezi, 4 satış ofisi,  dünyada ise 30’dan fazla ülkede bulunan üretim tesisi ile kablo ve sistemleri konusunda faaliyetlerini sürdüren Nexans, 2011 yılında da başarılı bir satış grafiği çizmeye devam ediyor.

2010 yılının ilk yarısını 2,955 milyar Euro’luk bir satışla kapatan ve ikinci yarıyılda da büyümesini sürdürüp 6 milyar Euro’luk satış hacmi ile dünya lideri olan Nexans, 2011’in ilk yarısında satışlarını 3,527 milyar Euro’ya çıkarttı.

Nexans Türkiye Genel Müdürü Laurent Masson konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Endüstriyel uygulamalar ve yapılar için kablolar başta olmak üzere, grubumuz bütün iş kollarında büyüme gösteriyor.

2011 yılını 2010’a kıyasla daha aktif geçiriyoruz. Yıl sonuna kadar hem global olarak, hem de Nexans Türkiye olarak bu büyümeyi sürdürmek istiyoruz.

Son yıllarda Nexans Türkiye’nin bölgesel komşulara yaptığı ihracat  artarak devam etmektedir ve bunun sonucunda şirketimiz İMMİB tarafından verilen “sektörün 2010 yılında en çok ihracat yapan şirketi” ödülünü gururla kazanmıştır.

Türkiye’nin jeopolitik konumu sayesinde Nexans Türkiye olarak, Orta Asya’da ve Ortadoğu’da endüstriyel ve ticari varlığımızı arttırarak büyümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

KAYNAK:İNŞAAT&YATIRIM DERGİSİ

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account