Aliağa-Menderes hattında 9 asansörlü yaya üst geçidini hizmete açan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 5 noktada da çalışmalarını sürdürüyor. Bayraklı Fuat Edip Baksi Mahallesi’ne yapılacak yaya üst geçidi ise 8 Eylül tarihinde ihale edilecek.

Editör
05.09.2011

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aliağa- Menderes banliyö hattında vatandaşların karşıdan karşıya geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla gerekli görülen her noktaya yaya geçitleri kazandırmak için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. 

Gerekli noktalardaki 9 adet asansörlü yaya üst geçidini tamamlayarak hizmete alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bir noktada yaya üst geçidi, 5 noktada da yaya alt geçidi inşaatlarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı Fuat Edip Baksi Mahallesi’ne yaya üst geçidi yapmak için 8 Eylül 2011’de ihale gerçekleştirecek. Yapılan ihalenin sonuçlanmasının ardından başlayacak yapım çalışmaları 4 ayda tamamlanarak yaya üst geçidi vatandaşların hizmetine sunulacak. 

9 yaya üst geçidi hizmete alındı

Tekel Lojmanları 2. Ana Jet Üssü bölgesi, Balatçık 8788 Sokak, Akıncılar Mahallesi Kahramanlar, Şemikler, Dokuz Eylül, Seyhan, Binbaşı Reşat Bey ve Küçükada mahalleleri ile Yeni Havaalanı Caddesi’nde yapılan asansörlü yaya üst geçitleri hizmet alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çınarlı 1561 Sokak yaya üst geçidinin inşaat çalışmalarını ise sürüyor. 

5 adet yaya alt geçidi yapılıyor

Öte yandan yine Aliağa Menderes banliyö hattında vatandaşların karşıdan karşıya geçişlerini sağlamak üzere projelendirilen 5 adet yaya alt geçidinin de inşaatına başlandı.

Şemikler İlköğretim Okulu yanı, Atasanayi 8786 Sokak, Ulukent 8764/1 (10014) Sokak, Koyundere 100 Sokak ve Koyundere 136 Sokak’ta olmak üzere 5 adet yaya alt geçidinin yapım çalışmaları sürüyor.

Hattın altına prefabrik hazır kutu menfezler yerleştirilmesi suretiyle kısa sürede yapılması planlanan yaya alt geçitleri, vatandaşların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmesini sağlayacak.

7 yaya geçidi daha planlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi ayrıca 8 noktada daha üst geçit yapmak için proje çalışmaları gerçekleştiriyor. Gaziemir 337-352 Sokak kesişimine yaya üst geçidi,Seyhan İnkılap yaya alt geçidi,Ülkü Sineması yaya alt geçidi,Alaybey Sağlık Ocağı Şehit İbrahim er Sokak yaya üst  geçidi,Çiğli Havalanı Caddesi alt geçidi, Menemen 1211 Sokak üst geçidi ve Çiğli 8034 Sokak  alt geçidinin yapılması için çalışmalar sürüyor.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account