Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Sakaryaspor’un kulüp başkanı Halit Evin, yapılması planlanan yeni stadın inşaatının temelinin atılması konusunda Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile görüşeceklerini söyledi.

Editör
26.08.2011

Evin, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, kulüple ilgili gelişmeler konusunda çeşitli değerlendirmeler yaptı.

Yeni stat yapımına öncelik verdiklerini belirten Evin, "Yeni stadın temelinin atılma tarihi konusunda Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile görüşeceğiz. Kendisiyle randevu alıp takımımızın sıkıntılarını anlatacağız. Statyapımı kulübümüzün en öncelikli konusu durumunda. Yeni yapılacak olan stadın kullanımının bize verileceğini zannediyorum. Stat yeri olarak da Yeni Cami Bulvarı’nın sonunda bulunan boş arazi var gündemde" diye konuştu.

Evin, stat yerinin kendileri açısından iyi bir tercih olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:  "Stat yeri olarak o bölgenin seçilmesi bizim için çok iyi bir gelişme olur. Çünkü, hem şehir merkezine yakın bir yerde, hem de rakip takımın seyircisinin güvenliğinin sağlanmasında da önemli. Çünkü rakip takım ve taraftarı, stat orada yapılırsa şehir merkezine girmeden şehirden ayrılabilecek.

Bu sayede yeni yapılan yasal düzenlemelerde ağır cezalar var. Stat içi ve dışı olaylarla ilgili... Bunlardan zarar görmemiş olacağız. Şu anda stadın yapılacağı yerin bulunduğu bölgede moloz hafriyatı var. Bunun dışında Toplu Konut İdaresi (TOKİ) bir inceleme yaptı o bölgede ve uygun görüldü. Genel olarak stadın şehir merkezine yakın bir yerde yapılması bizim için çok iyi." Diğer yandan Evin, kombine biletlerin yarından itibaren satışına başlanacağını belirterek, kale arkasının 100, maraton tribünün 250, numaralı tribünün 500 ve VİP tribünün 750 liradan satışa sunulacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account