Melikgazi Belediyesi kentsel dönüşüm projesi kapsamında 158 konut inşa edecek.

Editör
23.08.2011

 

Melikgazi Belediye Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, kamulaştırılan alanlarda ev ve arsası bulunanlar için 158 konut inşa edeceği bildirildi.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bir taraftan gecekonduları ortadan kaldırırken, diğer taraftan modern ve planlı bir şehirleşme oluşturduklarını kaydetti.

Bu çerçevede Battalgazi ve Ambar mahallesinde, kamulaştırılan alanlarda ev ve arsaları bulunanlar için konut inşa edeceklerini ifade eden Büyükkılıç,"Battalgazi Mahallesi Ebegömeci Sokağındaki sosyal konutlar, 11 katlı olup toplam 46 daireliktir. Her daire 90 metrekare olarak inşa edilecektir. Eskişehir Caddesi üzerindeki sosyal konut ise 12 katlı olup 52 daireden oluşmaktadır. Her daire 103 metrekareliktir. Ambar Mahallesi Organize Sanayi Bölgesi yolu üzerindeki sosyal konut ise 60 daireli ve 115 metrekare büyüklüğündedir. Toplam 158 dairelik sosyal konutun temeli bu yıl atılacak" dedi.

Büyükkılıç, binaların çok katlı ve modern bir mimari ile inşa edileceğini ve kullanılan malzemelerin birinci sınıf olacağını sözlerine ekledi.

Kaynak : emlakhaberleri.com

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account