42 Maslak ile Maslak’ta Yaşam Şimdi Başlıyor

Editör
22.08.2011

İstanbul'un merkezinde inşaatı devam eden en kapsamlı ve en iddialı karma projelerden birisine imza atmaya hazırlanan Bay İnşaat, doğal ve konforlu yaşamın niş hayat tarzı ile paralel olabileceği 42 Maslak projesi ile hem İstanbul’a hem de Maslak bölgesine yeni bir bakış açısı getiriyor.

Ekim 2010 tarihinde ruhsatı alınarak, İstanbul’un en sağlam zeminine sahip bölgesinde inşaatına başlanan 42 Maslak, İstanbul'un merkezinde inşaatı devam eden ve birbirine entegre 4 farklı konseptten oluşan en kapsamlı proje özelliğine sahip.

42'şer katlı iki kulede yer alacak 430 balkonlu rezidans dairesi, 18 tower penthouse, 20,000m2’ye sahip 5 yıldızlı otel, 57.000 m2 satılık A++ ofis ve 32.000m2’lik alışveriş ve yaşam alanları ile toplam 250.000 m2 üzerinde yer alacak olan 42 Maslak, farklı zevklere hitap eden benzersiz konsepti ve mimarisi ile de fark yaratacak.

Mimari özelliği sayesinde rezidanslar, ofisler, sosyal alanlar, dükkanlar, restoranlar, barlar ve kulüpler gibi farklı alanlar arasında fonksiyonel ve mükemmel geçişlerin olacağı 42 Maslak,  25. katında yer alacak olan kapalı havuz, fitness salonu, sauna ve buhar odaları ile dikkat çekiyor.

42 Maslak Rezidanslar

Tamamı balkonlu ve yüksek tavanlı rezidanslar rahat bir nefes almanızı sağlarken, iç mekanlarda kullanılan en iyi markalar yüksek kalite beklentilerini karşılıyor.

Rezidanslar ile birlikte her iki kulede bulutların  üzerinde bulunan toplam 18 adet Tower Penthouse ise yaşam kalitesini çok yüksek standartlara taşıyor. Özel asansörü, özel marka seçimleri  ve özel tasarım hizmeti ile seçkin sahiplerini bekliyor.

42 Maslak Ofisler

42 Maslak Ofislerinde Lüks Kavramı A++ konsepti ile değişiyor. Dünya ve Avrupa'da son yıllarda yoğun olarak tercih edilen yatay ofis konsepti, BAY İnşaat tecrübesi ile 42 Maslak'ta uygulanıyor.

47,000 m2 toplam kiralanabilir brüt alanda satışa sunulan 42 Maslak Yatay ofisler, son yıllarda gökdelenlerde yer alan ofislere oranla çok daha hızlı, fonksiyonel, verimli çalışma alanları yaratan, aynı zamanda sosyalleşme açısından önemli avantajlar sağlayan, yatay ofis konsepti ile inşa ediliyor.

İş merkezi anlayışını değiştiren radikal konsept 42 Maslak’ta ofisinizin kullanım alanları, 1500 m2’lik 42 Business Center ile artıyor. Multi fonksiyonel toplantı odaları, internet café, business lounge ve teras, çok amaçlı konferans salonu ile Business Center çalışma alanlarınızı genişletirken, ofis verimini arttırıyor.

Maslak’taYeni Bir Otel Açılıyor

2014 yılında tamamlanacak olan 42 Maslak’da yer alan kulelerden bir tanesinde konumlandırılacak olan 5 yıldızlı otel, kulenin ilk 10 katında yer alacak. Yerli ve yabancı önemli otel zincirleri tarafından yoğun ilgi gören proje'de yer alacak otelin ismi ve konsepti kısa bir süre sonra açıklanacak.

Shops & Art

Açıkhava restoran ve bar sokakları, ünlü markalar, konsept mağazalar, butik dükkanlar, sanat galerileri, sinemalar, kafeler, tasarım ve moda aktivitelerine ev sahipliği yapmaya hazırlanan ve aslında kendisi de tasarım harikası bir alışveriş ve yaşam alanı düşünün.

Sanat hayatın kendisidir. Sanata geçici değil daimi katkı değer yaratır felsefesi ile 42 Maslak’ta sanat adeta projenin kalbine yerleştirildi. 42 Maslak, tiyatro, konser, sanat sergileri ve bir çok farklı sanat aktivitelerini proje ve şehir sakinleriyle buluşturuyor.

Benim Ormanım

Doğaya karşı üzerine düşen sorumluluğu, sahip olduğu sosyal sorumluluk bilinciyle kurulduğu ilk günden beri farklı projeler çerçevesinde destekleyen BAY İnşaat, Türkiye’nin kaybolan ormanlarını yeniden kazandırmak için mücadele eden TEMA Vakfı ile tamamlamış olduğu son projesi olan Hilpark Suites’in toplam m2 satış alanının 5 katı büyüklüğünde bir sahayı ağaçlandırmıştır.

Tekirdağ ilinde TEMA Vakfı tarafından tahsis edilen alanda, Hilpark Suites projesi kapsamında 82.500 m2 alanı ağaçlandırmıştır. 

42 Maslak projesinin mimarı Bay İnşaat, Tema Vakfı ile devam eden işbirliği ile de projede yer alan her bir daire için 50 fidanın toprakla buluşmasını sağlıyor.

42 Maslak Projesi kapsamında Tema Vakfı ile birlikte dikilecek olan 22.800 adet fidan ile küresel iklim değişikliğiyle mücadeleye katkı sağlamak isteyen Bay İnşaat, 42 Maslak ile ağaçlandırma çalışmalarının 400,000 m2’ye ulaşmasını hedeflemektedir.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account