Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nde yaptırılan çarşıda inşaat çalışmaları tamamlanmak üzere.

Yazar:Editor
22.08.2011

 

Yapımına yaz sezonunda başlanan ve tamamlandığında Erzurum'a 'Modern Süt ve Ürünleri Çarşısı' olarak hizmet verecek olan Yağcılar Hali'nde çalışmalar son sürat devam ediyor. Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Mahallebaşı'nda hayata geçirilecek Yağcılar Hali Projesi'nde fiziki gerçekleşme oranı yüzde 70'lere ulaştı. Proje kapsamında tek blok halinde 5 kata sahip olacak Modern Süt ve Ürünleri Çarşısı içerisinde ticari amaçlı işyerlerinin yanı sıra, soğuk hava depoları, kamu kurum ve kuruluşlarına ait irtibat büroları ile eğitim amaçlı derslikler bulunacak. Çalışmaların büyük bir hızla yürütüldüğü inşatta dördüncü katın yapımı da tamamlanırken, çok amaçlı kullanım özelliğine sahip yatırım, önümüzdeki yıl hizmete girmiş olacak.

Yapım çalışmalarının Ramazan ayında da hız kesmeden devam ettiği Modern Süt ve Süt Ürünleri Çarşısı'nın, planlanan tarihte tamamlanarak hizmete sokulacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, "Mahallebaşı semtimiz, 2012 yılında eşsiz bir yatırıma kavuşmuş olacak. Projemizin hayata geçirilmesi noktasında imkânlarımızı seferber etmiş durumdayız. Temelini Haziran ayı başında attığımız Modern Süt ve Süt Ürünleri Çarşısı'ndaki yapım çalışmaları süratli bir biçimde devam ediyor. İlimizde inşaat sezonu kapanıncaya kadar projemiz fiziki manada tamamlanmış olacak. Yatırımımız, önümüzdeki yıl Erzurum'un ve Mahallebaşı'nın hizmetinde olacak. " diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Erzurum halkını Modern Süt ve Süt Ürünleri Çarşısı ile buluşturacak olan Yağcılar Hali Projesi'nin tek blok halinde 5 katlı bir iş merkezi şeklinde hayat bulacağına vurgu yaptı. İş merkezinin Bodrum katlarında soğuk hava depoları ile süt ve süt ürünlerinin teşhir ve satışının yapılacağı işyerlerinin bulunacağını dile getiren Başkan Küçükler, "İş merkezindeki orta katlar, vatandaşlara idari hizmet verilmesi anlamında kamu kurum ve kuruluşlarına tahsis edilecek. Yağcılar Hali'nin en üst katı da, eğitim öğretim amaçlı olarak kullanılacak. " dedi. Küçükler, Mahallebaşı'nda yapılan bu yatırımın bölgede bir ilk olduğunu, Türkiye'de ise, eşine ender rastlanır projeler arasında bulunduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak : emlakhaberleri.com

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account