Via Port’un sahibi Bayraktar Grubu, bu kez İstanbul’un Avrupa yakasında bir alışveriş ve yaşam merkezi kurmaya hazırlanıyor. Eyüp’te kurulacağı söylenen projedeki otelin işletmesi için Millenium ve Fairmont ile görüşmeler yapıldığı belirtiliyor.

Editör
19.08.2011

İstanbul Kurtköy’de kurulu Via Port Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin sahibi olan Bayraktar Grubu, bu kez Avrupa yakasında bir alışveriş ve yaşam merkezi kurmaya hazırlanıyor.


Eyüp’te kurulacağı söylenen yeni merkezin 600 bin metrekarelik bir alana sahip olacağı belirtiliyor.
Sahip olacağı alan nedeniyle sektörde ‘Türkiye’nin en büyük perakende projesi’ olarak adlandırılıyor. Projenin içinde alışveriş merkezinin yanı sıra, eğlence parkı ve otelin de bulunacağı ifade ediliyor.Lansmanı Ekim’de yapılacak
Kulislerde ise projede yer alacak otelin işletmesi için lüks otel zincileri Millenium ve Fairmont ile görüşmeler yapıldığı söyleniyor.

Via Port’un Avrupa Yakası’nda kuracağı projenin detayları ise ekim ayında düzenlenecek toplantıyla duyurulacak. Bayraktar Grubu’nun İstanbul’daki ilk alışveriş merkezi (AVM) yatırımı olan Via Port, 2008 yılında kuruldu.
Türkiye’nin en çok ziyaret edilen AVM’leri arasında olan Via Port’a aylık 1.5 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırlıyor.

Toplam 180 tane mağazası bulunan AVM, ‘outlet’ konseptiyle faaliyet gösteriyor.
Via Port’ta mağazaların yanı sıra otel, gölet, lunapark gibi eğlence alanları ve turistik bedesten bulunuyor.

Yeni kurulacak projede de Via Port’takine benzer eğlence ve konaklama alanlarının bulunacağı belirtiliyor.

Kraliçelere ev sahipliği yaptı
Fairmont’un kuruluşu 1907 yılına dayanıyor.

Bugüne kadar dünyaca ünlü isimlere, kral ve kraliçelere, cumhurbaşkanları ve başbakanlara ev sahipliği yapan Fairmont, İstanbul’un yanı sıra Kahire, Abu Dabi ve Güney Afrika ve Şangay gibi destinasyonlarda önümüzdeki birkaç yıl içinde yatırım yapmaya hazırlanıyor.


Hizmet anlayışını ‘mükemmel misafirperverlik’ üzerine inşa eden Fairmont otel zinciri müşterilerine ‘unutulmaz deneyimler’ sunmak anlayışıyla faaliyet gösteriyor.


Millenium ise dünyanın en büyük otel zincirlerinden birisi. Zincirin,dünya genelinde 100’ü aşkın oteli bulunuyor. Kuzey Amerika, Asya, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Yeni Zelenda’da otelleri bulunan grubun çatısı altında Grand Millenium, Millenium, Copthorne ve Kingsgate markaları bulunuyor.
 

KAYNAK:Milliyet Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account