Divan grubu, Gaziantep’te 20 milyon euro yatırımla 121 odalı beş yıldızlı Divan Gaziantep Oteli ve 48 daireden oluşan Divan Residences yapıyor.

Editör
19.08.2011

Gaziantep’te iş oteli konseptli Divan Oteli ile Güneydoğu bölgesinde ilk otel projesini gerçekleştiren Divan Grubu, yeni açacağı Bursa, Gaziantep, Adana, Samsun ve Irak’ta Erbil otelleri ile 2013 yılı sonuna kadar toplam 14 otele ulaşmayı planlıyor.


Divan Grubu Mali İşler ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Faik Öztunç, Gaziantep’te Şehitkamil bölgesinde tarihi İpekyolu üzerindeki projede yer alan otel ile residences projesinin toplam inşaat alanının 13 bin 233 metrekare olduğunu belirtti.

Bunun yanısıra verilen bilgiye göre Divan Grubu üst yönetimi, Adana’nın öde gelen kuruluşlarından Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş ve TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile birlikte imzaladıkları anlaşmayla birlikte Divan Adana’nın temelinin yakında atılacak. 200 odadan oluşacak beş yıldızlı otelin, toplam inşaat maliyetinin 25 milyon dolar olması hedefleniyor.

KAYNAK:Milliyet Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account