Selçuk’u ziyaret ederek Belediye Başkanı Vefa Ülgür ve Meclis üyeleriyle bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçedeki tarihi kalenin restorasyonu ile ortak yürütülecek projeler için destek vermeye hazır olduğunu söyledi.

Editör
18.08.2011

Foça ile başladığı ilçe turlarını Aliağa, Urla, Balçova, Narlıdere, Güzelbahçe, Seferihisar ve Gaziemir ile sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, son olarak Selçuk’taydı.

Belediye Başkanı Vefa Ülgür ve Meclis üyeleriyle bir toplantı yapan Başkan Kocaoğlu, başta tarihi kalenin restorasyonu olmak üzere, ilçedeki pek çok projeye destek vereceklerini açıkladı.

İlçedeki içmesuyu şebeke ve iletim hattı için proje ihalesine çıkmaya hazırlandıklarını ve yeraltısuyu araştırma etüdü çalışmalarını sürdürdüklerini hatırlatan Başkan Kocaoğlu, “Atıksu arıtma tesisi projeleri için teknik şartname çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca Tarımsal Sanayi atıksu, yağmursuyu ve dere ıslahı projelerimiz de bitti” diye konuştu.

Selçuk Terminali’nin proje aşamasında olduğunu, Kültür Merkezi için proje çalışmalarının başladığını, itfaiye binasının projesinin ise tamamlandığını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, “Bunlar dışında, Selçuk Belediyesi ile yürütülecek ortak projelere elimizden gelen desteği vermeye hazırız” diye konuştu.Başkan Kocaoğlu ve Başkan Ülgür, daha sonra Selçuk merkezinde kısa bir tur atarak vatandaşlarla sohbet etti.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account