Hassas kesimler için kompakt bir alet: Bosch’tan raylı gönye kesme PCM 7 S

Editör
17.08.2011

Bosch, evini güzelleştirmek isteyenlerin tercih ettiği tezgâh tipi gönye kesmelerdeki ürün gamını genişleterek çekme fonksiyonu da bulunan, hafif ve kompakt raylı gönye kesme PCM 7 S’yi piyasaya sunuyor.

Kare kereste, tahta döşeme ve yer kaplamaları kesimi gibi tüm standart kesimler için uygun olan PCM 7 S; oluk kesim, raylı kesim ve çapraz kesimlerle, cephe kaplama, teras kaplama ve yer kaplama gibi işlemlerin kolaylıkla gerçekleştirilmesini sağlıyor.

11,8 kilogramlık ağırlığı ve entegre taşıma sapı sayesinde kullanımı ve taşıması çok kolay olan PCM 7 S, taşıma esnasında sabit bir halde kalarak ileri-geri hareketi ile bileği de yormuyor.

Testere bıçağının 4800 dev/dk strokunu sağlayan 1200 Watt gücünde bir motora sahip olan, kayar raylı gönye kesme PCM 7 S; lazer ışık ile kesme hattını aydınlatarak kullanıcının hassas bir kesim yapmasına yardımcı olurken, kesme işlemi sırasında parçayı sabitleyen kelepçeyle de iş güvenliği sağlamaktadır.

Geniş parçalar üzerinde çalışılmasına olanak sağlayan kayma fonksiyonuna sahip kompakt PCM 7 S; çekme fonksiyonu kullanılarak iki taraflı esnek yan uzantıları sonuna kadar açıldığında dik testere bıçağıyla 220 mm’ye kadar çapraz kesim gerçekleştirebilmektedir.

Yatay gönye kesimi için tezgâhı sağ ya da sol yöne doğru 47°ye kadar döndürülerek, parçanın testere bıçağına göre pozisyonunun ayarlanabildiği testere, otomatik bir şekilde en çok kullanılan çalışma açıları olan 15°, 22,5°, 30° ve 45°de kilitlenebilmektedir. Dikey gönye kesimleri gerçekleştirmek için de testere bıçağı dâhil olmak üzere bütün alet kolu 45°ye kadar döndürülebilmektedir.

Tüm kontrol tuşları rahatça görülebilen, ergonomik bir şekilde biçimlendirilmiş ve kolay kullanılabilir durumdaki PCM 7 S’nin toz emme noktasına standart bir elektrik süpürgesi takılarak çıkacak toz da minimuma indirilebilmektedir.

Dayanıklı çalışma tezgâhı PTA 2400 ve esnek silindirli stand PTA 1000 ise kullanıcının ayakta rahat bir şekilde testereyi kullanmasına olanak sağlamaktadır.

40 dişli “standart” Bosch testere bıçağı ile teslim edilen raylı gönye testere PCM 7 S, Bosch el aletleri yetkili satıcıları ve yapı marketlerde kullanıcılarını bekliyor.

Teknik Özellikler                                      PCM 7 S
Giriş gücü                                               1200 W
Boştaki devir sayısı                                 4800 dev/dk
Daire testere bıçağı deliği çapı                190 mm
Kesme Kapasitesi                                    (0°/0°) 40 x 220 mm
Kesme Kapasitesi                                    (45°/0°) 40 x 150 mm
Gönye ayarları                                          47° soldan 47° sağa
Konik Ayarlar                                            0°den 45°ye
Makine ağırlığı                                          11,8 kg

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account