Denizli yeni hükümet konağı bölgenin ilk yeşil binası olacak.

Editör
16.08.2011
Denizli Valisi Yavuz Erkmen, yapımı devam eden yeni hükümet konağının, bölgedeki ilk "yeşil bina" olma özelliğiyle elektriğini kendisinin üreteceğini belirtti. Erkmen, inşaatın da planlanan zamanda tamamlanacağını söyledi. 
 
2010 yılı sonunda ihale edilerek başlanan hükümet konağı inşaatının devam ettiğini belirten Vali Erkmen, 83 bin metrekarelik bölgenin yeşil alana dönüştürülmesi çalışmasının da projede yer aldığını ifade etti. Erkmen, "Geldiğimiz noktada, en üst katın tabliye betonu atıldı. Bundan sonra duvarların örülmesi, ince işler ve çevre tanzimine geçilecek. İnşaatın, önümüzdeki yılın mayıs ayında bitirilmesi planlanıyor. Amaç yalnızca hükümet konağı değil, şu anki konağın korunarak etrafındaki 83 bin metrekare alanın yeşil alana dönüştürülmesi. Bu alanda son kalan Devlet Su İşleri de Gümüşler'deki eski belediye binasının düzenleme çalışmalarının ardından oraya taşınacak ve buradaki binalar yıkılacak. " dedi. 
 
Yeni hükümet konağıyla birlikte bölgeye müze de yapılacağını vurgulayan Erkmen, "Müze, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca 2011 yatırım programına alındı. Şu anda Kalkınma Bakanlığı'ndan ödeneğin bu yıl için serbest bırakılmasını bekliyoruz ve bir taraftan da proje çalışmasını yürütüyoruz. Valilik ve belediye olarak takip ettiğimiz bu projeyi yıl sonuna kadar bitirip ihale aşamasına geleceğimizi düşünüyoruz. Böylelikle yeni hükümet konağı devam ederken bir taraftan da arka kısmındaki Ulu Cami, eski öğretmenevinin bulunduğu yerden başlayarak alt tarafta Devlet Su İşleri binasının bulunduğu yere kadar yerin iki kat altında bir müze yapacağız. Yine vatandaşlarımız, üst tarafta oluşacak yeşil alanda dolaşacak. Müzenin bir kısmı yer üstünden görünecek, bir kısmı da yer altında olacak. " şeklinde konuştu.
 
Kaynak : emlakhaberleri.com

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account