ENA Gayrimenkul tarafından Kemerburgaz Göktürk’te hayata geçirilen Doğa Teras Evleri sosyal tesislerini ve ortak alanlarını güneş enerjisiyle aydınlatacak. ENA Gayrimenkul Kurucu Ortağı Edi Edgar Duek, küresel ısınmaya karşı somut bir adım atmak adına yeşil enerji kaynaklarından faydalandıklarını belirtti.

Editör
16.08.2011

Çağdaş insanın sahip olmayı arzu ettiği evleri, yaşanabilir bir çevrede, modern tekniklerle ve kaliteden ödün vermeden inşa etmeyi hedefleyen ENA Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Doğa Teras Evleri, artan karbon salınımını azaltmak için güneş enerjisinden yararlanacak. A ve B blok olmak üzere toplam 63 daireden oluşan Doğa Teras Evleri’nin tüm ortak alanları güneş enerjisiyle aydınlatılacak.

Küresel ısınma karşısında sorumluluklarının farkında olduklarını söyleyen ENA Gayrimenkul Kurucu Ortağı Edi Edgar Duek, Doğa Teras Evleri’nde yer alan güneş enerjisi panelleri sayesinde elektrikten tasarruf sağlarken karbon kirliliğini de önleyebileceklerini belirtti.

Yüksek yatırım maliyetine rağmen küresel ısınmada çözümün bir parçası olmak için somut adımlar attıklarını söyleyen Duek, Doğa Teras Evleri’nden sonra hayata geçirecekleri projelerde de yeşil enerji kaynaklarından faydalanacaklarını kaydetti. Duek, “Küresel ısınma sadece bizim değil çocuklarımızın, hatta torunlarımızın sorunu.

Doğa Teras Evleri’nde maliyetimizi artırmasına rağmen güneş enerjisi panellerini kullanmamızın en önemli nedeni, geleceğimizi tehdit eden bu küresel sorun. Dünyamızı daha yeşil, daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için attığımız bu küçük adımın diğer projelere de örnek teşkil etmesini umuyoruz,” diyerek Doğa Teras Evleri’nde güneş enerjisi kullanmalarının nedenini anlattı.

Daire sahiplerine teslimatı Mart 2012’de gerçekleştirilecek olan Doğa Teras Evleri’nde dairelerin tasarımıyla da gün ışığından daha fazla yararlanmayı hedefliyor.

Tavandan tabana cam cepheli, orman manzaralı olmak üzere, stüdyo daireden 4+1 daireye kadar farklı büyüklükte ve konumda toplam 63 daire yer alıyor.

Dairelerin 38 adeti ise şimdiden satılmış durumda. Tüm daireleri birbirinden farklı tasarlanan Doğa Teras’ın B Blok çatısında yer alan sosyal alanında, kafe-bar ve açık havuz, A Blok’ta ise yaşam alanı (televizyon-kafe bölümü), fitness salonu, sauna, pilates ve yoga salonu, erkek ve kadınlar için soyunma odaları, çocuklar için kapalı-açık oyun parkları yer alıyor. Tüm bu ortak alanlar güneş enerjisi panellerinden sağlanan elektrikle aydınlatılacak.

Doğa Teras Evleri, şehirden uzakta ama bir o kadar da şehrin yakınında yaşamak isteyenlere hitap ediyor. Sosyal alanlarıyla ayrıcalıklı bir yaşam sunan Doğa Teras Evleri’nin terasındaki infinity havuz tasarımıyla sonsuzluk hissi ile doğa manzarasına karşı yüzerek ferah ve özgür bir ortamda bulunulduğu hissini vermeyi amaçlıyor.

Havuz, binanın en üst kısmında konumlandırıldığı için tüm gün boyunca güneş alıyor ve kesintisiz havuz keyfi sunuyor. Ayrıca havuzun terasta bulunması sayesinde, buradaki etkinlik ya da eğlencelerden daire sakinlerinin etkilenmesi de söz konusu olmuyor.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account