Hava Sirkülasyonu Yapmayan Tavandan Serinletme Sistemi

Editör
12.08.2011

Ofis binaları birçok insanın sınırlı bir alanda beraber çalıştığı binalardır. Bu sebeple insanların yaşam kalitesinin yüksek olması için havanın hijyenik ve düşük maliyetli bir şekilde serinletilmesi önemli bir konudur.

Bu amaçla Uponor’un geliştirdiği tavandan serinletme sistemi hava sirkülasyonu olmadan sessiz serinletme sağlar ve mevcut asma tavanlara uygulanabilir.

Sistem aktif ve kör panellerden oluşur. Paneller 1250 x 625 mm veya 625 x 625 mm. boyutlarında mevcuttur. Aktif panelin içinde 10 x 1,5 mm boyutlarında esnek Uponor PE-X kangal boru bulunur.

Bu boru içinden ısının tüm yüzeye eşit bir şekilde dağıtılmasını sağlayan soğuk su geçer. Kör panellerde ise boru bulunmaz ve asma tavanlarda ışıklandırma veya havalandırma için gereken duvar delikleri (yuvalar) için kullanılırlar.Uponor Konfor Paneli 92.5 W/m2’ye kadar serinletme kapasitesi sağlayabilir.

“Sessiz” bir serinletme sistemi olan Uponor Konfor Paneli, havanın yer değiştirmesine sebep olmadığı için sirkülasyon oluşturmaz. Paneller toz biriktirmez ya da taşımaz, dolayısıyla sağlık problemlerine yol açmaz. Ses izolasyonu da sağlayan paneller normal bir asma tavanla birebir aynı görünür.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account