KLEEMANN, TÜRKİYE’DEKİ 20. YILINDA ASANSÖR PAZARININ %50’SİNE HAKİM OLDU…

Editör
11.08.2011

İnşaat teknolojisindeki gelişmeler, gelişen hayat şartları ve her geçen gün artan beklentiler, asansörü artık bir lüks olmaktan çıkartıyor. Özellikle büyük şehirlerde art arda yapılan alışveriş merkezleri, modern yapılar ve rezidanslar da asansör sektörünün önemini artırıyor.

Bu noktada pratik çözümler üreten ve geniş hizmet ve ürün yelpazesine sahip firmalar öne çıkıyor. Bu firmaların başında ise KLEEMANN geliyor.

Türkiye’de 20. yılını kutlamanın gururunu yaşayan KLEEMANN, gerçekleştirdiği ar-ge çalışmaları ve ileri teknolojiyi hayata yansıtan ürünleri ile asansör sektörüne öncülük ediyor.

KLEEMANN dünyanın da önemli markaları arasında…

Yunanistan Kilkis Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan KLEEMANN, her geçen gün büyüyen hedefleri ile asansör sektöründe yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın da önemli markaları arasında…

Firmanın kalite anlayışı, 1847 yılından itibaren asansör alanında faaliyet gösteren ve hidrolik asansör ekipmanları üretiminde Avrupa’nın en büyük şirketlerinden biri olan Alman KLEEMANN HUBTECHNIK GmbH’nin teknolojik desteğine ve lisansına dayanıyor.

Günümüzde 4.600 adedi komple paket asansör sistemi olarak satılan 14.000 adet asansör ünitesi imal eden, KLEEMANN; makine dairesiz, insan, yük, yemek ve servis asansörleri gibi her tür asansör konusunda uzman konumunda.

KLEEMANN’dan 2010 yılında 17.300.000 TL’lik ciro…

Avrupa’da ve dünyada asansör imalatçıları arasında önemli bir yere sahip olan KLEEMANN gücünü yalnızca sektöre sunduğu ürünlerle değil, satış rakamlarıyla da kanıtlıyor. 

KLEEMANN’ın 2010 yılında Türkiye’de elde ettiği 17.300.000 TL’lik ciro firmanın giderek büyüyen yapısını ortaya koyuyor. KLEEMANN Asansör Türkiye, Türki Cumhuriyetlere, İran, Irak, Suriye, Kıbrıs, Bulgaristan gibi komşu ülkelere de ihracat gerçekleştiriyor.

“Hidrolik asansör üretiminde Avrupa'daki en yüksek rakam bizde”

KLEEMAN Asansör Satış ve Pazarlama Müdürü Stefanos Parizyanos, üretimin Yunanistan’ın Kilkis şehrinde bulunan sanayi bölgesindeki 73.500 m2 kapalı alana sahip fabrikalarında Avrupa standartlarına uygun bir şekilde gerçekleştirildiğini ve mümkün olan en son teknolojinin kullanıldığı (Laser-Punching-Cnc-Erp) fabrikada yılda 14.000 asansör ünitesi üretildiğini söylüyor.

Bu rakam ise dünya asansör pazarının %3'üne denk geliyor. Parizyanos; “Hidrolik asansör üretiminde ünite sayısı olarak Avrupa'daki en yüksek rakam da yılda 12.500 adet ile bizde” diyor.

Stefanos Parizyanos, sözlerine şöyle devam ediyor; “2009 yılında 2.250 adet asansör ünitesi satmış bulunuyoruz. Bunların 1.100 adedini hidrolik asansör, kalanını ise makineli asansörler oluşturuyor. 

Geçen sene ise 1.150'si hidrolik asansör olmak üzere toplam 3.000’den fazla asansör ünitesi satışı gerçekleştirdik. Türkiye asansör pazarı 2010'da 25.000 yeni asansör olarak hesaplanmıştı.

Bu 25.000 asansörden 2.500 kadarı hidrolik, geri kalanları ise makineli asansörlerdir. Bu durumda Türkiye hidrolik asansör pazarının %50'sinden fazlasına sahip olduğumuzu da söyleyebiliriz.” 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account