VitrA, Türk seramik sektörünün,eko-etiket alan ilk ve tek markası oldu.

Editör
11.08.2011

VitrA, Türk seramik sektöründe “Avrupa Birliği Eko-Etiketi” almaya hak kazanan ilk ve tek marka oldu. Karolarıyla, ekolojik sürdürülebilirlik, çevreye duyarlılık, çevre kalitesi gibi konularda AB’den onay alan VitrA, üretimde su ve enerji tüketimini azaltıyor, çevre ve sağlığa zararlı atıkları en aza indiriyor.

Tüm üretim, tasarım, yönetim süreçlerinde; enerji ve doğal kaynak tasarrufuna, çevreci ambalaj malzemelerinin kullanımına ve karbon salınımının azaltılmasına özen gösteren VitrA, Türkiye’de yeni tanınmaya başlayan eko-etiket sisteminin öncüsü oluyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Karodan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Yamaner, “Sürdürülebilir kalkınmanın, ancak üretimde enerji kaynaklarının verimli kullanılmasıyla gerçekleştirileceğine inanıyoruz.

Blue Life adını verdiğimiz felsefemizle; üretim, tasarım ve yönetimde kaynakları koruma bilinciyle hareket ediyoruz.

Sektörümüzde; ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve TS EN 16001 Enerji Yönetim Sistemi belgelerini alan ilk şirket VitrA oldu. Şimdi de, AB tarafından 9 zorlu kriterde değerlendirilen ve çevreye en az zarar veren markaların almaya hak kazandığı eko-etikete sahip olduğumuz için gururluyuz. Mavi gezegenimizde yaşamın sürmesine destek olmaya devam ediyoruz.” dedi.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account