İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ALİAÐA BELEDİYESİ İLE BİRLİKTE, SANAYİ KENTİ ALİAÐA’NIN SORUNLARINI HIZLA ÇÖZÜYOR. KENTİN İHTİYAÇ VE BEKLENTİLERİNİ TESPİT AMACIYLA ALİAÐA BELEDİYE BAŞKANI TURGUT OÐUZ’U ZİYARET EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AZİZ KOCAOÐLU, KENTTE YENİ YATIRIMLARIN HIZLA BAŞLAYACAÐI MÜJDESİNİ VERDİ.

Editör
10.08.2011

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aliağa Belediyesi ile birlikte, Sanayi kenti Aliağa’nın sorunlarını hızla çözüyor. Kentin ihtiyaç ve beklentilerini tespit amacıyla Aliağa Belediye başkanı Turgut Oğuz’u ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yeni yatırımların hızla başlayacağı müjdesini verdi.

ALİAÐA’YA YAPILACAK YATIRIMLAR GÖRÜŞÜLDÜ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Aliağa’ya gelerek Belediye Başkanı Turgut Oğuz’u ziyaret etti. Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Belediye Başkan Yardımcıları Uğur Eren ve Münir Nurettin Bayrav, belediye meclis üyeleri ve bürokratlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu  ilçede yakın zamanda  başlayacak projelerle ilgili bilgi verdi.

Büyükşehir sınırlarının büyümesiyle birlikte görev ve sorumluklarının arttığını hatırlatan Başkan Kocaoğlu,  Aliağa’nın altyapı ihtiyaçlarını büyük ölçüde çözdüklerini dile getirdi. Başkan Kocaoğlu, yeni yatırımlarla Aliağa’nın yaşam standardı daha da yüksek bir kent olacağını belirtti.

ALİAÐA’DA DEVAM EDEN VE BAŞLAYACAK PROJELER

Aliağa için yeni projelere çok yakında başlayacaklarını müjdeleyen Kocaoğlu; “Kültür Merkezi’nin proje çalışmalarına başladık, Yeni Mahalle’de yapımı planlanan çok amaçlı salon için ise arsa arayışları sürüyor.

Küçük Sanayi Sitesinin asfaltlanmasını yapacağız. Helvacı içme suyu şebekesinin yenilenmesine başladık. Aliağa merkez içme suyu arıtma projesi için ihale çalışmalarına başladık.

İçme suyu şebeke projesi hazır ve içme suyu terfi istasyonu projesi ise sözleşme aşamasında. Çanakkale yolu üzerine asansörlü üst geçit yapacağız. Bunlarla birlikte Aliağa Belediyesi ile birlikte bir çok yeni çalışmayı da başlatacağız” dedi.

Aliağa Belediyesi ile uyum içinde çalıştıklarını belirten Başkan Aziz Kocaoğlu yapılan ve yapılacak yatırımlarla ilgili olarak malzeme ve ekipman desteği de sağladıklarını sözlerine ekledi.

ALİAÐA BELEDİYESİ, BÜYÜKŞEHİR İLE UYUMLU ÇALIŞIYOR

Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, her geçen gün büyüyen ve ihtiyaçları artan Aliağa’da Aliağa belediyesi ve Büyükşehir’in koordineli çalışarak bir çok projeyi hayata geçirdiğini anımsattı.

Başkan Oğuz, “Çağdaş ve yaşam standardı yüksek bir kent için birlikte proje üretiyoruz. Büyükşehir belediyemiz ‘ilçe belediyesinin işidir ben karışmam’, biz de ‘Büyükşehir Belediyesinin işidir, karışmayız’ demedik.

Sorunlara hangimiz yetiştiyse anında müdahale ederek çözmeye çalıştık. Bu uyumlu çalışma ile kentimizin bir çok sorununu çözüme kavuşturduk ve hizmet ürettik” dedi.

Başkan Oğuz, “Büyükşehir belediyesi bugüne kadar ilçemiz için hiçte küçümsenmeyecek birçok önemli projeye imza attı.  Bundan sonra da birlikte önemli projelere imza atacağız. Tüm Aliağa halkı adına Başkanımız Aziz Kocaoğlu’na ve Büyükşehir yetkilerine teşekkür ederim.” dedi.

Kentte devam eden yatırımları da inceleyen Başkan Kocaoğlu son olarak Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz ile birlikte İZSU tarafından yapımı devam eden Değirmendere ıslah çalışmalarını yerinden inceleyerek kentten ayrıldı.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account