İnşaat malzemeleri üreticisi Hilti, geçen yıl yüzde 65 büyüme performansı sergileyen Türkiye’yi bölgenin merkezi ilan etti.

Editör
10.08.2011

 

1941 yılında Lihtenştayn’da ufak bir garajda başlayan ve bugün 120 ülkede 8 fabrika ve 20 bin çalışanı ile inşaat malzemeleri ve mühendislik hizmetleri alanında dünya markası haline gelen Hilti, Türkiye pazarında da hedef büyüttü. Geçen yıl Türkiye’de inşaat sektörünün gelişmesiyle doğru orantılı olarak yüzde 65’lik bir büyüme sergileyen Hilti Türkiye, yakaladığı performans ile grup içinde bölge ülke haline getirildi. Önceden Güney Avrupa yönetim birimine bağlı olan Hilti Türkiye, özellikle 2010 yılında direk tespit sistemleri ve mekanik dübeller alanında en hızlı büyüyen organizasyon olmayı başardı. Türkiye pazarının Hilti Grubu içinde büyük önem taşıdığına vurgu yapan Hilti Balkanlar, Orta Asya ve Türkiye Genel Müdürü Can Seyhan “Türkiye özellikle son birkaç yıldır Avrupa’nın da dikkatini çeken ve hızlı gelişen bir pazar. Hilti Grubu içinde de çok iyi. Özellikle 1 yıl önce Türkiye’nin bir bölge haline getirilmesi krizden başarılı bir şekilde çıkışının etkisi var. Önceden kendisi bir bölgeye bağlıyken şimdi kendisine bağlı 13 ülke var” diye konuştu.

Yeni projelerin çoğunda varız

Ülkenin yeni yapılanma sürecindeki tüm projelerde neredeyse var olduklarının altını çizen Seyhan “Türkiye’deki büyük ve tüm marka projelerde hem mühendislik hemde ürün tedariki olarak görev almaktayız. Mesela, Sapphire’de Türkiye’nin en yüksek binası projesinde bulunduk. Yakın zamanda boğaz köprülerinde güçlendirme işleri yaptık. Zorlu Center’a mühendislik ve ürün desteği veriyoruz. Marmaray projesinde fiilen çalışıyoruz” dedi.

Kaynak : Star Gazete

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account