Koç'tan 134.6 milyon liralık çevre yatırımı

Editör
10.08.2011

Koç Topluluğu'nun 2010 yılı Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu yayımlandı. Bu yıl kapsamı genişletilen rapora dahil edilen Topluluk şirketi sayısı 10'dan 18'e yükselirken, raporda Topluluk şirketlerinden Arçelik, Aygaz, Ford Otosan, Koç Bilgi Grubu şirketleri, Opet, Otokar, Otokoç Otomotiv, Tat, Tofaş, TürkTraktör, Tüpraş ve Yapı Kredi'nin sosyal, ekonomik ve çevresel alanlardaki uygulama ve sürdürülebilirlik performanslarına yer verildi.

Global Reporting Initiative (GRI) tarafından onaylanan rapora göre Koç Topluluğu şirketlerinin çevresel etkilerde azalma ve koruma sağlayan yatırımları toplamı 134.6 milyon lira olarak gerçekleşti.

Raporda bir yılda elde edilen enerji tasarrufunun, 1 milyon adet fidan dikimi ve 120 bin aracın hava kirliliğinin sıfırlanmasına eşdeğer şekilde 330 bin tonluk karbondioksit azalımı sağladığı ifade edildi.

Geçen yıl rapora dahil olan Koç Topluluğu şirketlerinde tasarruf edilen toplam enerji miktarı ise yıllık 55 bin hanenin enerji harcamasına denk gelen 3 milyon 352 GJ (Gegajoule) olarak gerçekleşti.
 

KAYNAK:Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account