Anahtar ve priz üretiminde Türkiye’nin lider markası VİKO, 2011 yılında ihracatta büyük önem verdiği İran’da yüzde 20 büyümeyi hedefliyor. 

Yazar:Editor
09.08.2011

VİKO, İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen ve İran’ın en önemli yapı fuarı olarak tanımlanan 11’inci Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı Confair’de yeni ürünlerini ve yenilenmiş tasarımlarını sergiledi.

Fuarın en büyük ve en geniş kapsamlı ürün yelpazesinin tanıtıldığı standa sahip olan VİKO, ihracat yaptığı ülkeler arasında önemli bir yeri olan İran pazarında atılım yapmaya hazırlanıyor.

VİKO, bu yılsonuna kadar İran’da yüzde 20 büyümeyi hedefliyor.

Sektöründe yenilikçi ve lider kimliğini sürdüren VİKO, bu yıl üçüncü kez katıldığı ve İran’ın en önemli yapı fuarı olarak tanımlanan Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı Confair’de; Karre, Carmen, Opak, Carmen Plus, Novella, Novella S, Thea Blu, Sistema,Optima,Neva, sigorta kutusu, şalt ve sayaç ürünlerini tanıttı.

Fuarla ilgili bilgi veren ve İran’ın VİKO için ihracatta önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen VİKO Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın ihracatta büyük önem verdikleri ülkeler arasında yer alan İran’da bu yılsonuna kadar yüzde 20 büyümeyi hedeflediklerini vurguladı. Apaydın,” VİKO olarak, Türkiye pazarında yüzde 60 gibi yüksek bir payla liderliğimizi korurken, satışlarımızın yüzde 50’sini 66 ülkeye ihraç ederek, dünya pazarlarında da ülkemizi başarıyla temsil ediyoruz.

İran bizim için ihracatta stratejik öneme sahip bir pazar. İran’da yüzde 25’lik bir payı olan ithal ürünlerin yüzde 20’sini VİKO olarak biz karşılıyoruz. Bu yılsonuna kadar buradaki ihracat oranımızı yüzde 20 artırmayı planlıyoruz” dedi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account