İnanlar’ın Yeni Rezidans Projesi Terrace Feri, Şehri Huzurla Yaşamak İsteyenler İçin Tasarlandı... İnanlar’ın ‘doğru yaşam alanları imar etmek’ amacıyla, her zamanki seçkin mimari ve estetik özeniyle yapılandırdığı yeni projesi TERRACE FERİ, dışarıda şehrin hareketliliğini ve sosyalliğini, içeride huzur ve dinginliği yaşamak isteyenlerin hayallerini gerçekleştiriyor...

Yazar:Editor
09.08.2011

İnanlar’ın TERRACE konseptiyle tasarladığı projelerinin dördüncüsü olan ve Bomonti-Feriköy hattında konumlanan TERRACE FERİ, Terrace Fulya’dan sonra, İnanlar’ın şehir merkezindeki 2. projesi. İstanbul’un her noktasına yakın merkezi konumuyla TERRACE FERİ, kentin yeni trendi olmaya aday...

Bölgenin özgün dokusunu taşıyor…

Köklü bir geçmişe sahip olan ve farklı kültürleri biraraya toplayan, tarihi bir yerleşim bölgesinde yükselen Terrace Feri, Mimar Harun Senegör’ün imzasıyla bölgenin sosyal dokusu dikkate alınarak, geleneksel çizgilerle günümüzün modern minimalist mimari anlayışının bir araya gelmesiyle tasarlandı.

Alışılmamış bir mimari ve aydınlatma sistemi ile şehre özel bir ışıltı, şıklık katmak üzere tasarlanan TERRACE FERİ, 13.481 m2’lik inşaat alanı üzerinde 2 blokta 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere toplamda 85 daireden ve 3 ticari alandan oluşuyor. Terrace Feri’de m2 fiyatları 4.500TL’den başlıyor.

Kent yaşamı yeniden tanımlanıyor…

Sosyal yaşamın kalbi olan Nişantaşı, Beyoğlu  ve Taksim’e çok yakın mesafede olan Terrace Feri, modern kent yaşamının sunduğu avantajlardan kopmak istemeyenler için ideal.

Bir tarafta İstanbul’un tarihi, kültürel binalarının, kültür mozaiği oluşturan toplumsal yapısının göz alıcı bir kimlik kazandırdığı semti Bomonti-Feriköy, diğer tarafta kalabalık, canlı sokakları, trend mağazaları, galerileri, cafeleri, şık vitrinleriyle seçkin bir yaşam semti Nişantaşı…

‘Şehre sıfır’ proje Terrace Feri, sunduğu farklı alternatifler ve barındırdığı tezatlarla kent yaşamını yeniden tanımlıyor. Hayatın merkezinde yeni bir hayat sunuyor.

İçi de dışı kadar keyifli...

TERRACE FERİ, sakinlerine huzurlu ve dingin bir ortam sağlamanın yanısıra içindeki kulübüyle de dışarıdaki aktiviteleri aratmayacak, keyifli zaman geçirebilecekleri alanlar sunuyor. Terrace Feri kulübü, yaz - kış kullanıma uygun yüzme havuzu, fitness center, yoga, pilates stüdyosu ve saunasıyla sakinlerinin tüm spor ihtiyaçlarına konforlu bir şekilde yanıt veriyor.

Terrace Feri’nin özel tasarımlı avlusu ve bahçesi ise Terrace Ferililer’e dilediklerinde bireyselleşme dilediklerinde ise benzer zevkleri paylaşan komşularıyla sosyalleşme özgürlüğü sunuyor.

Ayrıca her şeyin düşünüldüğü çocuk oyun odası küçüklere, home theatre sistemiyle donatılmış çok amaçlı lounge  ise küçük büyük herkese eğlence vaad ediyor. Üstelik projedeki jeneratör sayesinde eğlence kesintiye uğramıyor.

Projeye büyük ilgi...

TERRACE FERİ’ye en fazla ilgiyi, bireyleri gün içinde şehrin farklı merkezlerine dağılan aileler, her an herşeye yakın olmayı tercih eden yaşlılar, şehri yaşamak isteyen bekarlar, çalışan genç çiftler ile öğrenciler gösteriyor. Terrace Feri çok farklı özellikleri ve çok alternatifli seçenekleriyle farklı hedef kitleleri biraraya getiriyor; İstanbul’un yeni merkezinde yeni bir yaşamı başlatıyor. 

Daire içlerinde şık ve akılcı çözümler…

Terrace Feri daireleri, İnanlar projelerinin her zamanki şıklığı ve özeniyle hazırlandı. Sakinlerinin rahatlığı ve mutluluğu için daire içlerinde hayatı kolaylaştırıcı şık ve akılcı çözümler uygulandı.

Terrace Feri’de ev ortamının sıcaklığını ön plana çıkaracak özel tasarımlı lake kapılar kullanıldı. Sıcaklık, lamine kaplamalar ile evin tüm alanlarında devam ettirildi. Banyo, günün yorgunluğunu mutlu sona dönüştürecek keyifte tasarlandı.

Terrace Feri’nin ankastre ocak, fırın, davlumbaz ve bulaşık makinesi ile birlikte sunulduğu ithal mutfakları ise yemek hazırlama sürecini eğlenceye dönüştürmeyi hedefliyor. 

Mayıs 2012’de teslim… Projenin  Mayıs 2012 tarihinde teslim edilmesi planlanıyor.

Projenin Mimarı Harun Senegör: “Terrace Feri’de yeni evli çiftlerden çok çocuklu ailelere kadar herkese uygun yaşam alanları var.” Terrace Feri’nin mimarı Harun Senegör, Terrace Feri’nin kent yaşamına yakın olmayı seven genç - yaşlı herkes için tasarlandığını ifade ediyor.

Farklı aile tiplerinin bir arada yaşamasına uygun planlanan projede yeni evli çiftlerden, çok çocuklu ailelere kadar herkese uygun yaşam alanları olduğunu vurgulayan Senegör, dileyenlerin sosyal tesislerde biraraya gelmelerini, komşuluk  ilişkilerinin sıcaklığını yaşamalarını istediklerini bu nedenle de Terrace Feri’de kompakt yaşanabilir bir proje ürettiklerini sözlerine ekledi. 

Senegör, ‘Bu anlamda İnanlar’la  da çok güzel bir sinerji oluşturduk. İnanlar Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan aynı zamanda mimar olduğu için yatırımcı ve tasarımcı uyumu mükemmel bir projeyi hayata geçirdik.’ dedi.

Serdar İnan: ‘Dünya Başkenti olmaya aday İstanbul’un ruhuna uygun projeler geliştiriyoruz’...  İnanlar Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, Türkiye’nin dünyadaki gayrimenkul sektöründe 2. sırada yer aldığını belirterek İstanbul’un, Başbakanın açıkladığı Kanal İstanbul projeleriyle Dünya Başkenti olmaya aday bir kent olduğunu hatırlattı.

Serdar İnan, İnanlar olarak her zaman İstanbul’un ruhuna ve yeni yaşam beklentilerine yönelik projeleri hayata geçirdiklerini, Terrace Feri’nin de hem kentin merkezinde olmasıyla dinamizmi, hem de içindeki bahçesi ve dinlenme alanlarıyla huzuru ve dinginliği sunmasıyla İstanbul’un yeni trendi olmaya aday olduğunu belirtti.

İnan, Terrace Feri’nin konumlandığı İstanbul’un tarihi semti ve yeni yaşam merkezinin sunduğu eşsiz senteziyle de çok özel bir proje olduğunun altını çizdi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account