Atilla Kuzu İntema Mutfak mağazaları için şık, yalın ve lüks bir konsept yarattı;Yenilenen mağazalar mutfak ve dekorasyon tutkunlarının uğrak yeri oldu.

Editör
09.08.2011

Eczacıbaşı’nın mutfak mobilyaları alanında faaliyet gösteren markası İntema Mutfak’ın yeni mutfak teşhir konseptiyle yenilediği mağazaları, mutfak ve dekorasyon tutkunlarından büyük ilgi görüyor. 

Dünyaca ünlü tasarımcı ve iç mimar Atilla Kuzu tarafından “zamansızlık” ve “yalınlık” kavramları ile geçtiğimiz yıl yeniden tasarlanan İntema Mutfak Nişantaşı, İzmir ve Ankara mağazaları, müşterilerine modern, şık ve rahat bir alışveriş ortamı sağlıyor.

ZOOM/ TPU tarafından yapılan iç mekan tasarımda mutfak mağazaları içinde ziyaretçilerin rahatı ve özgürlüğü için alan yaratabilmeye özen gösterildi.  Mutfak planlamasında ne gereğinden fazla, ne de gereğinden az modül kullanılarak, müşterilerin ihtiyacını en doğru şekilde karşılayacak tarzda ve adette mutfaklar yerleştirildi. 

Makro trend olarak kabul edilen “çevreye duyarlılık” ve “tabiata yakın olma” yaklaşımının, mağaza planlamasında önemli bir yere sahip olması hedeflendi. Bu yaklaşımla, ahşap kaplama seçenekleri günümüz beklentilerini yansıtacak şekilde yeniden tasarlandı.

İntema Mutfak’ın “Modern Romantizm” adını verdiği yeni koleksiyonunundan izler taşıyan yeni mutfak teşhirleri,  tonsür tonda beyaz renkler ve farklı ahşap kaplamaların birlikte kullanılmasını içeriyor.

Yeni mağazalarda fütüristik bir ortam yaratmak için farklı tipte aydınlatma seçenekleri, digital ekranlar ve LED teknoljisi kullanıldı. Şeffaflığın önemli olduğu yeni konsept dahilinde yarı geçirgen üniteler ve farklı formlar birarada yer aldı.

Ziyaretçilere konforlu bir mutfak seçim atmosferi yaratılmak istenen mağazalarda, ziyaretçi görüşme odaları ve müşterilerin seçtikleri ürünlerin kendi mutfaklarında nasıl olacağını hayal etmelerini kolaylaştıracak özel bir mutfak kapak standı tasarlandı.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account