akü’de bulunan Haydar Aliyev Havaalanı – Tollgate Projesi’nin çelik imalatlarını yapan Zbs Alfaçelik, şimdi de aynı havalimanının yeni terminal binasının inşaat ihalesini aldı. İhale kapsamında Zbs Alfaçelik, 4 milyon avroluk iş yapacak. Kuruluş, bu yıl ayrıca Avusturya, Fas ve Almanya’da da projeler gerçekleştiriyor.

Editör
08.08.2011

Daha önce Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Haydar Aliyev Havaalanı – Tollgate Projesi’nin çelik imalatlarını yapan Zbs Alfaçelik, buradaki başarılı çalışmalarından dolayı aynı havalimanının yeni terminal binasının inşaat ihalesini de almaya hak kazandı.

İhalenin taahhüdünü üstlendikleri kısmının 4 milyon avro olduğunu belirten Zbs Alfaçelik İnşaat Sanayi ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü Rıdvan Murat, “Yeni terminal binasının oturum alanı 18.000 metrekare alacak. Taahhüdünü üstlenmiş olduğumuz yapısal çelik konstrüksiyon imalatları, Sakarya-Hendek’teki tesisimizde üretilecek. Proje peyder pey teslim edilecek. Zaten havaalanı da 2013 yılında hizmete girecek” dedi.

Tollgate Projesi ödül aldı

Bilindiği gibi dünya çapında önemli projeler gerçekleştiren Waagner Biro’nun yaptığı Bakü Haydar Aliyev Havaalanı- Tollgate Projesi, Avrupa Çelik Birliği’nin 2010 yılı Avrupa Çelik Ödülü’ne layık görülmüştü. Zbs Alfaçelik, Bakü Haydar Aliyev Havaalanı-Tollgate Projesi’nin çelik imalatını yaparak, prestijli projelerdeki farkını ve kalitesini ispatladı.

Zbs Alfaçelik’in, uluslararası alandaki çalışmaları Azerbaycan’la sınırlı değil.  Endüstriyel yapılar, depolar, antrepolar, fabrika binaları, hizmet binaları, sanayi tesisleri, çok katlı çelik konutlar, iş merkezleri, stadyum ve havaalanı hizmet binaları inşaası konusunda gerek uluslararası arenada gerekse Türkiye’de rekabetçi olduklarını belirten Rıdvan Murat, bu yıl Fas, Almanya ve Avusturya’da çok önemli projeler aldıklarını anlattı.

Yurtdışında atakta

Fas’ta gübre fabrikası konveyör hatları taşıyıcı konstrüksiyonlarının yapılması işini aldıklarını ifade eden Murat, Avusturya – Viyana’da tren istasyonu inşaa ettiklerini, Almanya’nın çeşitli yerlerinde de depo ve fabrikalar yaptıklarını açıkladı.

Rıdvan Murat, Türkiye’de ise Asaş Alüminyum için Adapazarı – Akyazı’da üretim tesisi kurduklarını, Erlüks Kimya için Şekerpınar’da depolama tesisi yaptıklarını ve Ünsal Erciyas İnşaat için de Çerkezköy’de üretim tesisi kurma projelerinin devam ettiğini sözlerine ekledi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account