İzmir Büyükşehir Belediyesi, Torbalı’nın merkez mahallelerine 105 kilometre uzunluğunda yeni kanal döşeyecek.

Editör
08.08.2011

Merkez dışında kalan ilçe ve köylere yatırımlarını artırarak sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Torbalı ve Menderes’e ciddi bütçelere sahip yeni kanal yatırımları gerçekleştirecek.

Tahtalı Koruma Havzası’nda yer alan Gölcükler Mahallesi ile Torbalı’nın merkez mahalleleri olan Torbalı, Alpkent, Ertuğrul, Tepeköy ve Muratbey mahallelerine sağlıklı kanal alt yapısı götürmeye hazırlanan olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihale sürecinin tamamlanmasının ardından çalışmalarına başlayacak.

10 milyon 435 bin liralık yatırımla Torbalı’nın 5 mahallesi yeni kanala kavuşacak ve çalışmalar 650 günde tamamlanacak. Bu kapsamda 105 kilometre uzunluğunda yeni kanal döşenecek.

Menderes’e yeni kanal

İZSU Genel Müdürlüğü, Menderes’in Gölcükler bölgesine de yeni kanal şebekesi döşeyecek. Foseptiklerde toplanan evsel atıklar sağlıklı bir şekilde kanal sistemine alınarak Havza  (Tekeli) Atıksu Arıtma Tesisi’ne iletilecek.

237 bin liralık yatırımla ihale sürecinin tamamlanmasının ardından başlayacak çalışmalar iki ayda tamamlanacak ve 2.3 kilometre metre uzunluğunda kanal şebekesi döşenecek.
 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account