İstanbul Fatih semtindeki Hırka-i Şerif Camii’nde ziyarete açılan kutsal emanet Hırka-i Şerif’in muhafaza odasının giriş çıkış kapılarının güvenliği, mekanik ve elektronik kilit teknolojisinin mükemmel uyumunu yansıtan Kale Biometrik Güvenlik Kilitleri ile sağlanıyor.

Editör
08.08.2011

Hz. Muhammed’in (S.A.V), Veysel Karani Hazretlerine hediye ettiği ve Hırka-i Şerif Camii’nde muhafaza edilen mübarek hırkası Ramazan ayının ilk Cuma günü ziyarete açıldı.
Hırka-i Şerif Camii’nde gerçekleşen açılışa İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrıcı, Vakıflar İstanbul 1. Bölge Müdürü İbrahim Özekinci, Veysel Karani Hırka-i Şerif Camii Hizmet Vakfı Başkanı Muhittin Cesur ve Veysel Karani 59. Kuşak torunu Barış Samir katıldı.

Ziyarete açılan bölümde Hırka-i Şerif’in yanı sıra Hz Muhammed’in Sakal-ı Şerif’i ile Veysel Karani Hazretlerine ait serpuş ve kemer yer alıyor.

Her yıl Ramazan ayında yoğun ziyaretçi akınına uğrayan Hırka-i Şerif’in muhafaza odasının tüm giriş çıkış kapılarının parmak izli geçiş güvenliğini artık Kale Biometrik Güvenlik Kilitleri sağlıyor.

Türkiye’nin en köklü şirketleri arasında yer alan Kale Endüstri Holding bünyesindeki Kale Kilit Dış Tic. A.Ş. tarafından piyasaya sunulan parmak izi okumalı Kale Biometrik Güvenlik Kilitleri, maksimum güvenlik ihtiyacı duyan yapılarda kullanılıyor.

Mekanik ve elektronik kilit teknolojisinin mükemmel uyumuna sahip Kale Biometrik Güvenlik Kilitleri cihaz üzerindeki LCD ekran, parmak izi okuyucu modül ve tuş takımı vasıtası ile kullanıcıların ihtiyaç duyduğu güvenlik senaryolarını uygulayıp merkezi yazılım ile yönetimini gerçekleştirebilecekleri, yüksek KALE standartları ile üretilmiş bir üründür.

Hırka-i Şerif muhafaza odasının giriş ve çıkış kapılarında orijinal yapıyı bozmadan rahatlıkla kullanılıyor. Giriş ve çıkış ziyaret saatleri dışında Hırka-i Şerif odasına ulaşım için önceden kodlanmış parmak izini, hassas optik tarayıcı ile okuyup tanımlı yetkilendirmeler çerçevesinde geçişe olanak sağlıyor.

Kablosuz veri aktarımı özelliğine sahip kilitler Hırka-i Şerif merkez kontrol odasında bulunan bilgisayara tüm verileri on-line olarak iletiyor. Merkezi bilgisayarda kullanılan Kale Elektronik Güvenlik İşletim Programı vasıtası ile tüm yetkilendirmeler kullanıcı bazlı ve zaman tabloları ile oluşturulabildiği gibi istenilen tarihe dönüp detaylı raporlamanın alınabileceği özel veri tabanı da kullanılıyor. Sistemler üzerindeki parmak izi okuyucu ve tuş takımı vasıtası ile:

•    Parmak İzli
•    Şifreli giriş
•    Parmak İzli ve Şifreli giriş

kullanıma olanak sağlıyor.

Kale Güvenlik Kilitleri ürün yelpazesindeki sistemler ileriye dönük olarak diğer otomasyon sistemleri ile entegre çalışabilecek altyapıya sahip olup, yüksek güvenlik arzu edilen tüm yaşam alanlarına hitap eden çeşitliliğe sahiptir.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account