Kuzey İtalya’nın Torino şehrinde, Val di Susa’da bulunan sentetik çimle döşenmiş Bardonecchia futbol stadyumu, bölgenin önemli futbol takımlarından İtalyan A Serisi’nin yaz dönemi antrenmanları için DuPont™ Typar® geosentetik ve doğal çim örtüsü serilerek değiştirildi.

Editör
08.08.2011

İtalya’nın önemli futbol takımlarından Italyan A Serisi’nin yaz dönemi antremanları için Badonecchia futbol sahası yeniden tasarlandı. 2007 yılında sentetik çimle hazırlanan saha üzerine sentetik çim korunarak DuPont™ Typar®  geosentetik ve doğal çim örtüsü serildi.

DuPont™ Typar®  kullanımı sayesinde, doğal çimle serilen futbol sahası, yüksek kaliteli düzlemsel bir yüzeye, yüksek kanalizasyon kapasitesine ve mükemmel bir dayanıklılığa sahip oldu.DuPont™ Typar® hem yeni hem de orijinal çim yapılarını koruyan ayırıcı filtre görevi görerek tüm saha için yüksek dayanıklılık sağlıyor.

DuPont yapı yenilikleri ürünlerinden DuPont™ Typar®, yüksek geçirgenliği sayesinde yağmurlu havalarda doğal çimin kalitesini düşürecek ve sararmasına neden olacak yağmur suyunun doğal olarak akmasını sağlıyor.

Bu işlemi yaparken ayrıca doğal çim köklerinin ve toprağın alttaki sentetik çim ile birbirine karışmasını önleyerek, altındaki sahayı koruma görevi görüyor. 

Sadece bir gün içinde döşenebilen DuPont™ Typar®, kolaylıkla sökülebiliyor. Yaz dönemi sona erdiğinde, saha sökülebiliyor ve sentetik çim tekrar yüzeye çıkarılabiliyor. DuPont™ Typar®, yenilenen sahanın gelecekte tekrar kullanılabilmesi için sökümü kolaylaştırırken doğal çimin korunmasını da sağlıyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account