Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde 12 bin metrekarelik kapalı alanda yeni fabrika inşaatına başladıklarını ifade eden Kemal Özgen, “Yeni fabrikanın faaliyete geçmesiyle müşteri yelpazesini genişleterek, yılda 300 bin metrekare olan cam işleme miktarını ilk etapta 500 bin metrekareye çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Editör
05.08.2011

 

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde 2010 yılı sonlarında 12 bin metrekarelik kapalı alanına 5 milyon TL yatırım yaparak fabrika inşaatına başlayan Antcam, kapasite artışına odakladı. Bu yıl ortalarında bombeli ve düz tamper hattı, lamine cam üretim hattı, CNC cam kesim makinesi, cam işleme makineleri, emaye boyalı cam üretimini devreye geçirecek olan Antcam, yeni tesisin faaliyete geçmesiyle yılda 300 bin metrekare alan cam işleme miktarını ilk etapta 500 bin metrekareye çıkarmayı hedefliyor.

Antcam’ın 1990 yılında toptan düz cam satışı yapmak üzere Antalya’da kurulduğunu dile getiren Antcam Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özgen, firmanın 21’inci yaşını kutladığını söyledi. 2010 yılı sonlarında Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde 28 bin metrekare alanının 12 bin metrekare kapalı alanına yeni fabrika inşaatına başladıklarını ifade eden Özgen, “2011 yılı ortalarında bombeli ve düz tamper hattı, lamine cam üretim hattı, CNC cam kesim makinesi, cam işleme makineleri, emaye boyalı cam üretimini devreye geçirecek. OSB’deki fabrika için 5 milyon TL yatırım yapıldı. Yeni fabrikanın faaliyete geçmesiyle müşteri yelpazesini genişleterek, yılda 300 bin metrekare olan cam işleme miktarını ilk etapta 500 bin metrekareye çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Cam sektörüne başladıkları andan itibaren kaliteli ve yüksek performansla çalıştıklarını kaydeden Kemal Özgen, 1991 yılında Trakya Cam Fabrikası’nın yetkili satıcısı olarak başladıkları ticari hayatlarını hâlâ Trakya Cam tarafından üretilen cam ürünlerinin toptan ticaretini yaparak sürdürdüklerini aktardı. 1992 yılında cam işleme fabrikasını kurduklarını ifade eden Özgen, "Rizote, rodaj, düz rodaj, forma rodaj, kanal, delik açma ve kumlama makinelerine sahibiz. İtalyan teknolojisine sahip bu makineler Akdeniz Bölgesi’nde cam firmalarının, mobilya ve inşaat sektörlerinin, otel ve tatil köylerinin ihtiyaçlarını karşılıyor” dedi.

“Üretim kapasitemizi yılda 200 bin metrekareye çıkardık”

1997 yılında 5 bin metrekare kapalı alana modern depo yaparak otomatik cam kesim ve ısıcam üretim hatlarını devreye soktuklarını kaydeden Özgen, şu bilgileri verdi: “2005 yılında kapalı alanımızı 10 bin metrekareye çıkararak ful otomatik jumbo yükleme ve kesim hattı, lamine cam kesim hattı, ikinci Isıcam makine parkını bünyemize kattık. Üretim kapasitemizi ise yılda 200 bin metrekareye çıkardık.”

Antcam’ın Akdeniz Bölgesi’nde 125 otel ve tatil köyü, 50 iş merkezi, 11 hastane, beş okul ve sosyal tesis, 24 konut yapı kooperatifi, 15 büyük mağaza projelerini en iyi kalite ve işçilik ile kısa sürede teslim etme başarısını gösterdiklerini kaydeden Kemal Özgen, Antcam’ın geçtiğimiz yıl hizmete giren Antalya ICF Airport Havalimanı, Antalya Adliye Sarayı, Antalya Atatürk Devlet Hastanesi gibi projeleri  başarıyla tamamladığını ifade etti. Özgen, şu anda ise Konyaaltı Belediyesi’nin cam işlerini yaptığını sözlerine ekledi.

“İhracata hazırlanıyoruz”

2012 yılında ihracat yapmak için altyapı hazırlıkları içinde olduklarını dile getiren Kemal Özgen, “Antcam olarak yurtdışı projeleri kendimizi hazırlıyoruz. Kazakistan’da 1.5 milyon dolarlık bir proje için görüşmeler yaptık. 2012 yılında ihracat yapar konuma geleceğiz” dedi.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account