Eskişehir'de sıcak asfalt, hazır beton, altyapı ve inşaat taahhüt odaklı çalışan Kumsan, 2010 yılında taşocağı alanında gerçekleştirdiği yaklaşık 4 milyon Euro’luk iki konkasör yatırımının yaratmış olduğu istihdama ek olarak, Mart 2011’de de mermer ocakçılığına yatırım yaptı.

Editör
05.08.2011

Yeni iş kapıları yaratmaya devam edeceklerini belirten Kumsan Asfalt Beton Mıcır ve İnşaat Sanayi Genel Müdürü Ulaş Bilgin, Ağustos ayı içinde ise otomotiv sektörüne yönelik bir yatırım yapacaklarını açıkladı. 2012 yılı sonunda grubun toplam istihdamının 400 kişiyi geçmesini planladıklarını aktaran Bilgin, “Taşocaklarındaki üretimimizle nihai ürünlerimiz olan hazır beton ve asfaltta kaliteyi en üst noktaya çıkarttık. Eskişehir’in Karapazar ve Çukurhisar gibi iki ucunda taşocağı işletiyor olmak lojistik açıdan rakiplerimizin bir adım önüne geçmemize olanak tanıdı. 2011 Mart ayı içinde başladığımız mermer ocakçılığında ilk sene için ihracat hedefimiz 3 milyon dolar. Özellikle Çin, Amerika, Avrupa, Lübnan ve Singapur pazarları ile ilgileniyoruz. Sektörel fuarlara aktif olarak katılıyoruz ve 15 ülkede bayilikler oluşturuyoruz” dedi.

Bir diğer yeni yatırımlarını da ağustos ayı içinde gerçekleştireceklerinin bilgisini verin Bilgin, Türkiye’nin ağır vasıta sektöründeki en önemli markalarından biri olan BMC’nin yetkili satıcısı olarak Eskişehir ve çevre illerde hizmet vermeye başlayacaklarını açıkladı. Otomotiv sektörünün grubun faaliyet gösterdiği yedinci sektör olacağını belirten Bilgin, “Tüm bu yatırımların da kazandırdığı ivmeyle son beş yıldır peş peşe vergi rekortmenleri arasında yer alıyoruz” diye konuştu.

Kalite konusundaki kararlılıklarını göstermek için 2007 yılı itibariyle Kumsan Entegre Yönetim Sistemi’ni (KEYS) uygulamaya başladıklarını ifade eden Bilgin, KEYS çatısı altında; ISO 9001, 14001, 18001 serisi yönetim sistemlerini ve TS EN 206-1 Uygunluk, Türkiye Hazır Beton Birliği Üyeliği, Kalite Güvence Sistemi Üyeliği’ni bünyelerinde toplayan şehirdeki tek şirket olduklarını kaydetti. Ulaş Bilgin, şunları söyledi: “Asfalt imalatı ve yol yapımında 20 seneyi aşkın tecrübe ile en yeni teknolojileri kullanarak yaklaşık her projede yer alıyoruz. İnşaat taahhüt grubunda yapmış olduğumuz yatırımlarla askeri tesisler, sanayi yapıları, spor tesisleri, altyapı ve özel imalat gerektiren inşaat işlerinde de tercih edilen firma haline geldik. Eskişehir’de yol ve asfalt alanında en geniş makine parkına sahip firmalardan biri olmanın avantajını yaşıyoruz.”

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account