Foça ve Aliağa’nın ardından Urla’yı ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, hem Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu hem de meclis üyeleri ile bir araya gelerek ilçenin sorunlarını dinledi; yapacakları projeler hakkında bilgi aktardı.

Editör
04.08.2011

Yarımada ve çevresinin hem tarım hem de turizm potansiyeli olarak kentin en önemli merkezlerinin başında geldiğini söyleyen Başkan Kocaoğlu, “Kentin kalkınmasını Yarımada’dan bağımsız düşünmek mümkün değil.

Yarımada’nın kalkınması, İzmir’in kalkınması demektir. Bu bölge özellikle ekolojik tarım ve turizmde Türkiye’nin en önemli merkezi olmaya adaydır” diye konuştu.

Daha güzel bir Urla için

Büyükşehir sınırlarına sonradan dahil edilen ilçelerde en büyük ihtiyaçlar olan içme suyu, kanal ve arıtma tesisi çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyleyen Başkan Kocaoğlu, Urla’da da pek çok proje hazırlığının tamamlanmak üzere olduğunu müjdeledi.

Kültür Merkezi’nin tefrişinin tamamlandığını, Balıklıova ve Barbaros köylerinin içme suyu ile Tabaklar Deresi ıslah projelerinin hazır olduğunu; Balıklıova, Güzelbahçe, İçmeler ve Özbek’te yer alan dere yataklarının düzenlenmesi projelerinin ise devam ettiğini hatırlatan Başkan Kocaoğlu, “Çeşmealtı, İskele ve Zeytinalanı bölgelerindeki dere yatakları düzenlemek için de arkadaşlarımız  gerekli projeleri hazırladı.

Gülbahçe, Torasan ve İçmeler mahalleleri atıksu şebeke ve toplayıcı hatlarının uygulama projesi çalışmalarımız ise sürüyor. Burada karayoluna paralel hatların yapımı için Karayolları’ndan izin bekliyoruz” dedi. Çöp Transfer İstasyonu ile mezbaha projesi hakkında da bilgi aktaran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, tüm bu çalışmaları en kısa sürede hizmete alarak sorunları çözmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account