Özel konutlardan otellere kadar başarılı projelere imza atan GROHE’nin en son projelerinden biri, Divan İstanbul.

Editör
04.08.2011

Önümüzdeki  günlerde yeni mimarisi ve dekorasyonu ile yeniden konuklarını ağırlamaya başlayacak olan Divan İstanbul Oteli’nin odalarında ve genel kullanım alanlarında GROHE ürünleri kullanıldı. Marka ve kullanılan ürünler, otelin konseptine uygun olarak özellikle projenin mimari Thierry W. Despont tarafından tercih edildi.

Divan İstanbul’un banyolarında ve genel kullanım alanlarında GROHE’nin Authentic serisi ürünleri göze çarpıyor. Geçmişin estetiği ile bugünün teknolojisini birleştiren Authentic Serisi’nden Sinfonia ve Somerset ürünleri otelin çizgisi ile son derece uyumlu bir estetik bütünlük yakalıyor. Nostaljik detayların ön planda olduğu Sinfonia lavabo bataryası, stop valf ve el duşu birbiri ile son derece uyumlu.

Duş alanında ise Somerset termostatik kumanda, geniş su akışı alanına sahip Rainshower Retro duş başlığı ile kombine ediliyor.
GROHE gömme rezervuar sistemleri, pnömatik mekanizmaları ile uzun ömür, sessiz çalışma ve rahat kullanım sunuyor.

GROHE Whisper® teknolojisi ile sadece akan suyun sesi duyuluyor ve bu teknoloji sayesinde, banyo yerleşiminde esneklik sağlanıyor. Divan İstanbul’da da bu özellik dikkate alınarak seçilen Rapid SL Gömme Rezervuar ve Skate Cosmopolitan Gömme Rezervuar Paneli; genel kullanım alanlarında zarif tasarımları ve gelişmiş teknolojisi ile ankastre pisuar yıkama sistemi ve Tecktron Skate elektronik panel yer alıyor.

Her detayın özenle işlendiği Divan İstanbul’da GROHE ürünleri de konuklara kaliteli bir hizmet için gün sayıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account