İki yılda bir düzenlenen Savunma Sanayii Fuarı İDEF'in bu yılki organizasyonu; 7-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında  Beylikdüzü -TÜYAP'da yapıldı.

Yazar:Editor
31.05.2013

Sadece özel davetlilerin, davetiyeyle girebildikleri İDEF 2013 fuarının ilk gün katılımı; değişik ülkelerin Milli Savunma Bakanları, Deniz, Hava, Kara, Jandarma Kuvvet Komutanları ve İçişleri Bakanları ile çeşitli üst düzey sivil ve askeri erkan tarafından ziyaret edildi.

Sistem Entegratörlerimizden YALTES firmasının, Rockwell Automation  ve Rockwell Software ürünlerini kullanarak, bir yıldan kısa bir süre içinde geliştirip devreye aldığı ve İDEF 2013 fuarında sergilediği IPMS (Integrated Platform Management System); hem askeri ve hem de sivil gemilerde, kullanıcı isteklerine göre özelleştirilebilme olanağı ile çok ilgi çekti. 

Yakın geçmişte hisseleri, Savunma Sanayiinin dev firmalarından THALES firması tarafından satın alınan YALTES, geliştirmekte olduğu Entegre Köprü üstü Sistemi ve Savaş Yönetim Sistemi TACTICOS'u da arzu edildiğinde IPMS ile entegre etme konusunda çalışmalarını sürdürüyor. 

THALES'in finansal gücü, YALTES'in her biri kendi konusunda eşsiz bir birikime sahip olan üst düzey proje yöneticileri, mühendisleri ve diğer teknik elemanları ile onlara destek veren Rockwell Otomasyon Tic. A.Ş. personeli sayesinde ortaya çıkan IPMS; büyük bir ilgiyle karşılanmış olup söz konusu ürünün uluslararası Savunma sanayii sektöründe büyük ilgi göreceği değerlendiriliyor.

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account